Başlığım
Yarıyıl Tatili
Ramazan Yavuz

Yarıyıl Tatili

Bu içerik 626 kez okundu.
Reklam

Kıymetli veliler, değerli öğrenciler hepinizi sevgisiyle ve muhabbetle selamlıyorum.

Kıymetli Gençler ve Çocuklar; Yarıyıl Tatiline girmiş bulunmaktayız. Yorucu bir ilk dönem sonrası azda olsa dinlenme fırsatı bulacaksınız.  Kiminizin notları yüksek ve kiminizin ise düşük notlar ile yarıyılı tamamlamış oldunuz. Tabii ki notları yüksek olan bireyler ikinci dönemde aynı başarıyı yakalamak ve bu başarıyı düşürmemek için ikinci dönemde aynı şekilde mücadele etmeleri şart. Başarısız olan bireylerde ilk dönem hatalarını ve eksiklerini göz önünde bulundurarak iyi bir muhasebe yapıp ikinci dönemde daha başarılı olmak için önemli adımlar atılması için şimdiden motive olmaları faydalarına olacaktır.

 Gençler ve Çocuklar Aileleri ile Nasıl Vakit Geçirmeli?

Yarıyıl tatilinde gençlere ve çocuklara önerim Aileniz ile zaman geçirin.  Mümkün oldukça Ailece kahvaltı yapın ve 3 öğün yemekte beraber olun. Yarıyıl tatilinin aileler için, çocuklarıyla zaman geçirmek adına iyi bir fırsat olduğunu ve birlikte tatil yapmak, yakında gezilecek, görülmesi gereken yerleri ziyaret etmek herkese iyi gelecektir. Yaşadığınız şehri keşfedin, şehrinizdeki müzeleri, tarihi yerleri gezin, turlara katılın. Ziyaret öncesi çocuğunuzdan gideceğiniz yerlerle ilgili araştırma yapmasını ve bilgi toplamasını isteyin, yaşı küçükse birlikte araştırın. Kitapçıları dolaşın, kendi istediği kitaplar üzerinden uzlaşarak kitaplar alın ve evde birlikte okuyun. Size anlatmasını isteyin. Çocuğunuzu hem fiziksel hem sosyal gelişimine çok büyük katkı sağlayan sporla ve sporun çeşitli dallarıyla tanıştırın. Eğitim döneminde pek zaman ayırılamayan, tiyatro, sinema, gibi etkinliklere gitmek de iyi bir seçenektir. Yaptığınız etkinlikler üzerine konuşabilir, sohbet edip ortak ilgi alanlarınızı artırabilir aynı zamanda çocukların kendilerini ifade etmesini geliştirebilirsiniz.  Dolayısıyla mutlaka Aileler çocuklarıyla zaman geçirmeli ve bir arada olmalılar.

 Gençler ve Çocuklar Aileleri ile Birlikte Akrabalarını Ziyaret etmeli!!!

Kıymetli gençler Aileniz ile birlikte Akrabalarınızı ziyaret edin ve onlar ile sohbet edin. İmkân olursa akrabalarınız ile iç içe farklı etkinlikler yapın. Ayrıca örf ve kültürlerimizden uzak durulmamalı…

Gençler ve Çocukların Yarıyıl Tatilinde Kesinlikle Uzak Durulacağı Yerler!!!

Kıymetli gençler ve çocuklar Yarıyıl tatilinde asla kafe ve internet gibi fiziksel ve zihinsel olarak sizi olumsuz etkileyecek yerlere gitmenizi önermiyorum. Yorgunluğunuzun ve stresinizin iki kat daha artmasına neden olur.  Dolayısıyla buralarda uzak durunuz. Size hiçbir faydası olmadığı yerlerde bulunmayınız.

Gençler ve Çocuklar Kitap Okuyun!!!

Gençler ve çocuklar her sabah en az bir saat ve her akşam bir saat olmak üzere günde iki saat kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Beyin jimnastiği yapmış olacaksınız ve bilgileriniz sürekli taze olmuş olacak ve ilerde size faydası çok yansıyacaktır. Ayrıca şiirler, dualar, hadisler, ayetler okumakta olağanüstü faydalı olacaktır.

Kıymetli Gençler ve Değerli çocuklar  Aileniz ve sevdikleriniz ile güzel ve mutlu bir yarıyıl tatili geçirmeniz dileğiyle....

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
 Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi