Başlığım
15 Temmuz Milletin Zaferi
Ramazan Yavuz

15 Temmuz Milletin Zaferi

Bu içerik 712 kez okundu.
Reklam

15 Temmuz hain darbe girişiminde her türlü orantısız güç kullanan alçaklar milletin gücünü yenemediler. Sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı sokağa davet etmesi ile darbe püskürtüldü. Hainlere karşı ben varım diyen güçlü bir millet vardı. 15 Temmuz; milli iradenin vesayete, cesaretin ihanete, milletin hainlere galebe çaldığı, insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır. 15 Temmuz mücadelenin ve zaferin sahibi 81 milyonun tamamıdır. Arşivlere bakıldığında her 20 yılda bir ülkemize darbe girişimi yapılmış olup ülkemizi gerilere sürüklenmesine neden olmuştur. Ama bu sefer başaramadılar. Tüm dünya izlese de bu alçak hain darbe girişimini ve sessiz kalsa da ama 81 milyon halkımız gereken cevabı verdi ve 15 Temmuz milletin zaferi olarak tarihe geçti.

Dolayısıyla nasıl İstiklal Harbimiz ülkemizde yeni bir dönemi başlatmışsa, 15 Temmuz ise 81 milyon milletin zaferi olarak anılacak ve asla unutulmayacak. 15 Temmuz gecesi dökülen şehit kanları bağımsızlığımızı korumanın yanında milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğini pekiştirmesine de vesile oldu. Dolayısıyla hiçbir beşeri güç milletin gücünden daha güçlü değildir.

Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ne güzel söylemiş;

‘’İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.

Şüheda gövdesi, bir baksana dağlar, taşlar...

O, rükû olmasa, dünyada eğilmez başlar.

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!’’

15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimize minnettarız. Rabbim onları cennetiyle, cemaliyle müşerref kılsın. Sevgili Peygamberimize komşu eylesin. Yüce Mevla, şehitlerimizin canlarını feda ederek yaptıkları şahitliği dergâh izzetinde kabul etsin.

15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında milletimiz vatanına, bayrağına ve devletine namahrem elinin değmesine müsaade etmemiştir.

Şairimiz Mehmet Akif Ersoy bir şiirinde ne güzel belirtmiş;

“Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın,

Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.

Doğacaktır sana vadettiği günler Hakk’ın,

Kim bilir, belki yarın belki yarından da yakın.”

 

Türkiye’de ilk kez halk; bir hain darbe girişimine karşı etiyle, kemiğiyle, bedeniyle mücadele etti.. Sokağa çıkan milyonlar, yüzbinler içerisine yerleşmiş bir grup çetenin bir grup hainin tüfeğine, toplarına, tanklarına, helikopterlerine karşı kendilerini siper ettiler.

Hepsi bir kahramandı!!!

Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halis DEMİR, 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren isim oldu. Adını Türk milletinin kalbine altın harflerle yazdırdı. Sonunda şehit olacağını bile bile Özel Kuvvetler Komutanı Zekai AKSAKALLI’nın emrine itaat etti. Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı ele geçirmek isteyen darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi gözünü kırpmadan öldürdü. Böylelikle darbenin engellenmesinde büyük rol oynadı. Kahraman Halis DEMİR, olay yerinde darbeci askerler tarafından defalarca kurşunlanarak şehit edildi.

Türkiye 15 Temmuzda 7’den 77’ye sokaklarda demokrasi nöbeti tuttuk, şehit kahramanları andık, tek vücut, tek yumruk olduk.

 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi Milletin zaferi olarak nesilden nesile aktarılacak ve hep anılacak.

Unutmayacağız!!! Unutturmayacağız!!! Vatanı için can verenleri!!!

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyorum.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MAGEF 16. Kitap Okuma Etkinliğini Arapgir’de Düzenledi
MAGEF 16. Kitap Okuma Etkinliğini Arapgir’de Düzenledi
Malatya'da Balıklandırma Çalışmaları Yapıldı
Malatya'da Balıklandırma Çalışmaları Yapıldı