Başlığım
100. Yıl Gençlik Bayramı
Ramazan Yavuz

100. Yıl Gençlik Bayramı

Bu içerik 341 kez okundu.
Reklam

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı; ‘’ 19 Mayıs 1919 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk gençliğine armağan edilmiş özel bir gündür. Ülkemizde şiirlerle, etkinliklerle kutlanan bu özel gün yurdun dört bir yanı bayram havasında geçer. Tam olarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs 2019 tarihi itibariyle 100. yıl Gençlik bayramı olarak kutlanacak.

Bu özel bayram devlet ve toplum açısından önemlidir. Çünkü gençlik, ekonomik işgücü, beyin gücü, askeri güç, toplumsal değişim aktörü ve ulusal her tür mirası,  geleceğe taşıyabilmek demektir. Tarih, zinde ve iyi yetiştirilmiş genç nesillerin,  toplum ve devletlerin kaderlerinde nasılda büyük değişmelere yol açtığının örnekleriyle doludur. Dolayısıyla Gençler iyi ve doğru eğitim almalıdır. Çünkü düşünme ve öğrenme yetisi bu çağda iyice gelişir ve olgunlaşır. Eğitim ve ahlakın etki bakımından en verimli çağı gençlik çağıdır.

Atatürk’ün öğretmenlere hitaben, ‘‘Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri! Yeni nesli sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!”  sözleriyle, ne kadar çocukların ve gençlerin önemli olduğunu belirtmiştir.

Çocuk ve genç, bir toplumun geleceğidir. Her toplum, kendi geleceğini garanti altına alacak, kendi değerlerini yükseltip, geliştirecek fertler yetiştirmeyi hedef edinir. Yeni yetişen nesiller ruh ve bedence sağlıklı, güçlü ve dinamik bir kişilik geliştirdikleri ölçüde, toplum da güç ve kuvvet kazanacaktır. Ayrıca, gençlerin eğitimine ve öğretimine çağın gelişen şartlarını da göz önünde bulundurarak önem veren milletler, daima yükselmişler ve dünyada söz sahibi olmuşlardır.

Gençler Spor, Eğitim Sanat, Kültürel etkinlikler, Bilim ve Teknolojide kısaca her alanda doğru ve iyi eğitilmelidir. Çünkü 2023-2053 ve 2071 hedeflerinde daha Güçlü bir Türkiye İçin her alanda ve her zaman çok çalışarak yükselmeliyiz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yüzüncü yıl toplum olarak bize azim, gayret, çok çalışmak ve daima yükselmek prensipleri getirsin. Birlik ve Beraberlik içerisinde kenetlenerek ülkemizi daha ileri taşımak için mücadele etme imkânı versin. Her ne olursa olsun dil, din, ırk ve siyasi görüşleri bir kenara bırakarak yediden yetmiş yediye el birliğiyle Vatanımız, Milletimiz, Devletimiz ve Bayrağımız için gece gündüz demeden, hiçbir ayrım yapmadan dosdoğru çalışarak ülkemizin yükselmesi için kanımızın son damlasına kadar her türlü iç ve dış hain güçlere karşı mücadele edeceğiz.

Vakit birlik vakti!!!

 Vakit ülkemizi ileri taşıma vakti!!!

 Ey Türk Gençliği; Nice 100 yıllara, Nice 1000 yıllara bu vesileyle tüm gençlerin  100. Yıl Gençlik Bayramı olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum!!!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Battalgazi Belediye Çalışanları Kan Bağışına Yoğun İlgi Gösterdi
Battalgazi Belediye Çalışanları Kan Bağışına Yoğun İlgi Gösterdi
MAGEF 16. Kitap Okuma Etkinliğini Arapgir’de Düzenledi
MAGEF 16. Kitap Okuma Etkinliğini Arapgir’de Düzenledi