Başlığım
23 Nisan
Ramazan Yavuz

23 Nisan

Bu içerik 2345 kez okundu.
Reklam

Bugünün çocukları; Geleceğin Başkanları, geleceğin Yöneticileri, geleceğin idarecileri, geleceğin iş adamları, geleceğin Mimarları,  geleceğin….. geleceğin……. geleceğin her şeyi sizlere emanet olacak ve sizlerde gelecek nesillere aktaracaksınız.

Evet, çocuklar bizim geleceğimizdir. Bundan dolayıdır ki çocuklar çok önemlidir ve çok değerlidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı;  Çocuklar arasındaki güzelliği, değeri, olumlu, olumsuz, her şeyin paylaştığı, pekiştiği birlik ve beraberliği sağlandığı anlamlı bir bayramdır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün; Meclisin açılması üzerine Türk çocuklarına armağan ettiği bir çocuk bayramıdır. Türkiye’deki ilk kutlanışı ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihine kadar uzanır. Çocuklar arasındaki kardeşlik, sevgi, dostluk bağlarını geliştirerek barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenmektedir. 23 Nisan’ı törenlerle, şenliklerle, oyunlarla, coşkuyla kutluyoruz.

23 Nisan, dünyada çocukların sahip olduğu tek bayramdır. UNESCO, 1979 yılını ‘Çocuk Yılı’ ilan edince, ülkemiz 23 Nisan bayramını dünya çocuklarıyla kutlamaya karar verdi. 23 Nisan yıllar geçtikçe bütün dünya çocuklarının kutladığı uluslararası bir bayram haline geldi.

Aileler Çocukları yönünde ilk atacağı adım iyi bir eğitim alması konusunda öncelikli olmaları gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki eğitimin yanında oyunlar, spor, sanat ve kültürlerini de en iyi şekilde bilmeleri gerekir. Aileler çocuklarını ağır işlerde çalıştırmamalı, kötü alışkanlıklardan uzak tutmalı, bilgisayar, telefon vb. bağımlılık yaratacak teknolojiden uzak tutmalıdır.

 

Bu anlamda tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MAGEF 16. Kitap Okuma Etkinliğini Arapgir’de Düzenledi
MAGEF 16. Kitap Okuma Etkinliğini Arapgir’de Düzenledi
Malatya'da Balıklandırma Çalışmaları Yapıldı
Malatya'da Balıklandırma Çalışmaları Yapıldı