Başlığım
Anadolu İrfanı Seminerleri
Nurgül BEKTAŞ YAKIN

Anadolu İrfanı Seminerleri

Bu içerik 1677 kez okundu.
Reklam

Bir taraftan usul usul derinden bireyselleşirken insani vasıflarımızın bir bir yok olduğuna şahit oluyoruz. Adım adım neslimizi çalıyorlar. Bizler ise sadece seyredip elimizden kayıp gitmesini izliyoruz. Sağda solda sızlanıp komplo teorileri üretiyoruz. Anne baba olarak, öğretmen olarak, kurumlar olarak, sivil toplum örgütleri olarak, devlet olarak ne yapıyoruz? Neler yapabiliriz? Birlikte neler yapabiliriz? Kafa yoruyor muyuz? Öğretimi ön plana çıkardık eğitim geride kaldı. Başarıya odaklandık terbiye yetişemedi. Hırslarımıza odaklandık ahlak saf dışı kaldı. Ve biz hep birlikte sınıfta kaldık. Küçük ayrıntılara odaklandık, büyük manzaraların güzelliğini kaçırdık.

Çağımızın; zamanım yok; hastalığına yenildik sevdiklerimizi ihmal ettik. Hazır gıdalara, yemeklere yöneldik misafir, sofra, mutfak kültürümüzü yok ettik. Çocuklarımızı etüt, dershane, özel ders çarkına kurban ettik onlarla vakit geçiremedik; neslimiz usulca kayıp gidiyor belirsizliğe. O kadar çok yoğunduk ki büyüklerimizi görmedik, ziyaretlerine gitmedik. Sevdiğimiz insanlarla kahve içmeye bile zaman ayıramadık.

Bayramları tatil sandık, tatile gittik, büyüklerimizi ziyaret etmedik. Bayramları anlamından uzaklaştırdık. Aile kurumunun içine dinamit koyduk paramparça ettik. Değerlerimizi alt üst ettik adını modernlik koyduk. Ne Asyalı kalabildik ne Avrupalı olabildik. İnancımızın özünden uzaklaştık şekilde kaldık. Oku, yaradan Rabbinin adıyla oku diyen Rabbimizi duymadık bile. Ne kitabımızı okuduk ne hayatı ne de insanı... İşte bu sebeplerden dolayı; Değerlerimiz Kimliğimiz; projesini Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu, Yeşilyurt Kent Konseyi Kadın Meclisi, Memur-Sen Kadın Komisyonu ile istişare ettik. Yeşilyurt Kent Konseyimizin ve Yeşilyurt Belediyemizin desteğini aldık. Anadolu İrfanı Seminerleri ile 10.09.2021 Tarihinde saat 17:30 da Yeşilyurt Kent Konseyinde BİSMİLLAH diyerek başladık. Gayret bizden takdir Allahtan Gönüllü 12 öğretmen arkadaşımızla yaklaşık altı ay sürecek projemizi her hafta bir semt konağında yapacak şekilde ikişer seans olarak planladık. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir bize destek olabilir katılım sağlayabilirsiniz. Derdimiz ortak sorunumuz ortak belki de çözümümüzde ortaktır. Gelin hep birlikte; Değerlerimiz Kimliğimiz; diyelim. Geçmişten geleceğe gönül köprüsü olalım. Gönül kavramı bu coğrafyaya ait bir kavramdır. Gönlümüze sahip çıkalım.

Gönlümüz görür

Gönlümüz sever

Gönlümüz vazgeçer

Gönlümüz kırılır

Gönlümüz incinir

Gönlümüz daralır

Gönlümüz açılır

Gönül gözümüz açılır

Gönlümüz kalır

Gönlümüz çiçek açar.

Gönlümüzden vaz geçmeyelim. Biz çok güzel bir milletiz. Gönül birliğimizi koruyalım. Milletimize ait güzel geleneklerimizden vaz geçmeyelim. Yaşayalım yaşatalım. Birbirimize tahammül etmeyi yeniden öğrenelim. Bu topraklar kardeşlik, vefa, sevgi yurdudur. Yeniden gönül gözümüzü açalım. Gönül köprümüzden birlikte yürüyelim.

Bizken BİZ çok güzeliz.

BİZ olalım

 

Nurgül Bektaş Yakın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”