Başlığım
14 Mart Tıp Bayramı  ‘’Sağlık Çalışanlarına Minnettarız’’
Ramazan Yavuz

14 Mart Tıp Bayramı ‘’Sağlık Çalışanlarına Minnettarız’’

Bu içerik 1016 kez okundu.
Reklam

14 Mart Tıp Bayramı

‘’Sağlık Çalışanlarına Minnettarız’’

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yazdığım bu köşe yazımda Koronavirüs nedeniyle son günlerde daha çok değerini anladığımız doktorlarımız ve sağlık çalışanlarına ne kadar çok teşekkür etsek azdır. Hepimiz sağlığımızın ne kadar çok önemli olduğunu bir kez daha covid-19 salgın hastalığı nedeniyle anlamış olduk. Dolayısıyla bizler bireyler ve Aileler olarak daha sağlıklı yaşantımız için hayatımızda alışkanlık haline getirteceğimiz birkaç önemli hususları şöyle sıralayabiliriz. Sağlıklı beslenmek, Uyku düzenimiz, beden temizliğimiz ve Spor alışkanlığımız sağlığımız için çok önemlidir.

Koronavirüs Kahramanları

Koronavirüs nedeniyle gerek hastanelerde gerekse sahalarda insan hayatı için gece gündüz demeden mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına minnettarız. Covid-19 nedeniyle evine gidemeyen, çocuklarına, sevdiklerine sarılamayan sağlık çalışanlarına ne kadar dua etsek ne kadar teşekkür etsek azdır. Çünkü bizlerin sağlığı için tüm gayretleri ile çalışıyorlar ve çalışmaya devam ediyorlar. Ayrıca koronavirüs mücadelesinde tüm sağlık çalışanlarımız ülkemizde göstermiş oldukları fedakârlık ve gayretli çalışmalarından dolayı da tüm dünyaya örnek olmuşlardır.  

Türk Hekimlerimiz

Herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanmasının nitelikli bir toplumun en önemli şartı kabul edildiği günümüzde, insanı yaşatmayı ve insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerimiz, İnsanların kaliteli ve mutlu yaşam sürmelerini sağlayarak, toplumsal refahın artmasına önemli katkı sunarlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz.” diyerek kendi sağlığını emanet ettiği hekimlerimizin üstün başarılarıyla taçlanmasının neticesi olarak, Türkiye’nin sağlık hizmetleri konusundaki kalitesi, dünya çapında övgüler almaktadır.  Bizler hem ülkemizle hem sağlık çalışanlarımızla bir kez daha gurur duyuyoruz.

Daha Sağlıklı Nesiller için

Müreffeh, güçlü ve kalkınmış bir ülke için olmazsa olmaz şart bedenen ve ruhen sağlıklı bireylerdir. Sağlıklı yeni nesillerin yetişmesi, ülkemizin geleceğinin teminat altına alınmasında en çok katkıyı doktoruyla, hemşiresiyle, teknik personeliyle sağlık çalışanları yapmaktadır. İnsan ve toplum sağlığının korunması, sağlık sorunlarının tedavi edilmesi için her koşulda hizmet veren Sağlık Çalışanlarımızın sosyal ve ekonomik imkânlarının konumlarına yaraşır nispette geliştirilmesi ve toplum tarafından takdir edilmesi için çalışmak hepimiz için bir görevdir.

Doktorlarımıza ve Sağlık Çalışanlarına Saygılı Davranalım

Doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarına vefa ve minnet borcumuzu ödeyemeyiz. Ancak onlara göstereceğimiz saygı ile ödemeye çalışalım. Bazen şahit oluyoruz bazen de sosyal medyada gördüğümüz çok üzücü hadislerde oluyor. Mesela bazen sözlü hakaretler, bazen de şiddet olayları hepimizi derinden üzmektedir. Canımız ne kadar yanarsa yansın ne kadar çok üzülürsek hastamız için üzülelim ama doktorlarımız ve sağlık çalışanları daha rahat çalışmaları için onlara daha sakin ve saygılı davranmalıyız. Zaten doktorlarımız ve sağlık çalışanları bizim için hastalarımız için mücadele ediyorlar. 

Şunları da söylemeden geçemeyeceğim sağlıkta çağ atlayan ülkemiz ile gurur duyuyorum.

Bu düşünce ve duygularla İnsanların sağlığına kavuşmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren tüm tıp çalışanlarının 14 Mart Tıp bayramını en içten dileklerimle kutluyor ve vefat eden tüm sağlık çalışanlarına Allah’tan rahmet diliyorum.

Lütfen hep birlikte Temizlik, Maske ve Mesafe kurallarına uyalım.

Kalın Sağlıcakla.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Malatyalı Minik Boksörler Ringe çıkıyor
Malatyalı Minik Boksörler Ringe çıkıyor