Başlığım
Malatya Valisi Aydın BARUŞ ‘’Gelmiş Geçmiş En İyi Valilerden Biri’’
Ramazan Yavuz

Malatya Valisi Aydın BARUŞ ‘’Gelmiş Geçmiş En İyi Valilerden Biri’’

Bu içerik 529 kez okundu.
Reklam

Malatya Valisi Aydın BARUŞ

‘’Gelmiş Geçmiş En İyi Valilerden Biri’’

Malatya Valimiz Sayın Aydın BARUŞ Bey 26.10.2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Malatya Valisi olarak atanmıştır.

Malatya’mıza geldiği günden beri hizmetleri ile ve mütevazılığıyla Malatya halkının gönlüne girmiş kıymetli biridir.

Çalışmalarını, projelerini, toplantılarını, ikili ve toplu görüşmelerini saymakla bitiremeyiz. Bazen valilik binasının önünde geçince mesai saatleri dışında geç saatlerde valilik binasının açık olduğuna şahidim. Hem çalışkan hemde mütevazı bir kişiliğe sahip olan valimiz; her insanın sorununu dinleyen, makamında herkesi ağırlayan ve herkese yardımcı olan kıymetli bir validir.  Malatya halkı onu çok seviyor.

Malatya depreminden hemen valilik makamına geçerek ‘’kriz masası’’ oluşturup an ve an tüm ilçelerden haberdar olmuştur. Tüm vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermiş ve depremzedelerin yaralarını sarmış, milletin gönlünde müstesna bir yere sahip olmuş ve milletin duasında yer almıştır. Aylarca her fırsatta depremzedeleri ziyaret edip eksiklerini gidermiş ve vatandaşların derdine çözüm bulmuştur.

Malatya’mız koronavirüs sınavında ise Malatya il hıfzıssıhha kurulu başkanı olarak valimiz Aydın BARUŞ başkanlık yaparak önemli ilçelerde kısıtlamalar ve yasaklar getirerek covid-19 yayılmasını büyük oranda engellemiştir. Halen devam eden covid-19 salgınına karşı gece gündüz çalışan valimiz ve ekibi büyük çapalar sarf etmektedir.

Her platformda ve her etkinlikte vatandaşın yanında olan ve onlarla sohbet eden, dertlerini dinleyen, vatandaş ile fidan diken, yürüyüş yapan bizden biri olan kıymetli valimize müteşekkiriz.

Yazılacak o kadar çok çalışmaları ve güzellikleri var ki anlatmakla bitiremeyiz. Allah kendisinden binlerce kez razı olsun. Allah böyle çalışkan ve her vatandaşa eşit davranan valilerimizin eksikliğini vermesin.

Vatan, Bayrak ve Millet sevdalısı ve hizmet insanı olan valimiz Sayın Aydın BARUŞ Beye minnettarız.

Bu duygu ve düşüncelerle Maske-Mesafe- Temizlik kurallarına uymanız dileğiyle hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Kalın sağlıcakla.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
 Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi