Başlığım

Damızlık Düve Alım Desteği Müracaatları Başladı

Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliğinin (Tebliğ No:2020/32) (15). maddesi gereğince % 40 Hibeli Damızlık Düve Alım Desteği Müracaatları Başladı

Damızlık Düve Alım Desteği Müracaatları Başladı
Damızlık Düve Alım Desteği Müracaatları Başladı admins
Bu içerik 5054 kez okundu.

Şartları uygun olan yetiştiriciler 07 Aralık 2020-31 Aralık 2020 tarihleri arasında 24 günlük süre içerisinde işletmelerinin kayıtlı olduğu İlçe Müdürlüklerine başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru Şartları:

a) Yetiştiricinin işletmesinin, Kararın yayımı tarihi itibarıyla TÜRKVET’e kayıt edilmiş olması ve işletme kapasitesinin destek talep edilen hayvan sayısı ile uyumlu olması gerekmektedir.

b) İşletme kapasitesinin (ahır büyüklüğünün talep edilen hayvan miktarını karşılayacak düzeyde olması gerekir) destek talep edilen hayvan sayısı ile uyumlu olması gerekmektedir.

c)Bir işletme; kapasitesini 20 başa tamamlayacak şekilde desteklemeden yararlandırılır.

d)Destek miktarı, düve/manda alım bedelinin % 40’ı kadar olup düve/manda başına desteklemeye esas Bakanlıkça belirlenen fiyatın % 40’ından fazla olamaz.

e)Düveler Düve Yetiştirici Merkezlerinden, Hastalıktan Ari İşletmelerden, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden, Damızlık Sığır Yetiştirici Birlikleri ile Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştiraklerinden temin edilir. Hayvanlar, Kararın yayımı tarihi itibarıyla TÜRKVET’te kayıtlı ve yurt içinden temin edilmiş olmalıdır.

İlimizde de Bakanlığımızca desteklenmiş ve işletmesinde 500 baş simental ırkı düve bulunduran Damızlık Düve Yetiştirme Merkezi bulunmaktadır.

Başvuru sırasında istenen belgeler:

Başvurular, işletme sahibi tarafından dilekçe ile işletmenin kayıtlı olduğu ilçe müdürlüklerine yapılır. Düve alım desteğine gerçek/tüzel kişiler sadece bir işletmesi için başvurabilir. Başvuru sırasında aşağıdaki belgeler istenir:

1) Başvuru dilekçesi,

2) Varsa, hayvancılık/ziraat alanında eğitim aldığına dair diploma / belge / sertifika fotokopisi,

3) Varsa, gazi veya birinci derece şehit yakını olduğuna dair belge,

4) Varsa, işletmenin ari / organik niteliğine dair belge.

Damızlık Düve Alım Desteği Müracaatları Başladı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”