Başlığım

Badem Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi Kapsamında Fidanlar Dikildi

Arapgir İlçesinde Kaymakamlığa ait olan taşınmaz üzerinde 9 dekar badem bahçesi tesis edilerek, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda kayıtlı, düzenli olarak yardım alan ihtiyaç sahibi (3294 Sayılı Yasa Kapsamında), hedef kitlede yer alan kişileri ekonomide aktif, üretken duruma geçirerek sürdürülebilir gelire ulaşmalarını sağlamak, bölgede örnek olacak şekilde kapama halde badem bahçesi tesis etmek, boş durumda olan taşınmazı tarımsal üretime kazandırmak ve Malatya'nın ihtiyacı olan yıllık badem arz açığını kapatmak amacı ile Badem fidanları dikildi.

Badem Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi Kapsamında Fidanlar Dikildi
Badem Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi Kapsamında Fidanlar Dikildi admins
Bu içerik 661 kez okundu.

Yapılan fidan dikim etkinliğine İl Müdürü Tahir Macit, Arapgir Kaymakamı Mustafa Dilekli, Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Erdem, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür V. Demet Köksal, Arapgir İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Rauf Ay, Arapgir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Recep Ayhan, Arapgir Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Şafak, teknik personeller ve üreticilerimiz katıldı.

İl Müdürü Tahir Macit; "Gelir getirici proje ile tesis edilen bahçenin yıllık bakım işleri İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda kayıtlı, düzenli olarak yardım alan ihtiyaç sahibi (3294 Sayılı Yasa Kapsamında) tarımsal konularda yetenekli ve projeye gönüllü üreticiler tarafından yürütülecek ve üretim sonucu sağladıkları tüm gelirler kendilerine kalacaktır. Gerçekleştirilen proje de yer alan kişiler ekonomide aktif, üretken duruma geçerek sürdürülebilir gelire ulaşmaları hedeflenmektedir. Proje ile mesleki becerilerin geliştirilmesi ve istihdam edilebilirliğin arttırılması, kırsal alanda üreticilere yönelik sürdürülebilir iş olanaklarının oluşturulması amaçlanmıştır. Bölgede kapama bahçe özelliğinde olmayan, dağınık halde yaygın badem yetiştiriciliği kültürü mevcut olup, kapama bahçe olarak kurulacak tesis Arapgir ilçesinde örnek proje olacaktır. Proje kapsamında dikilen badem fidanları kurumumuz tarafından karşılanmıştır."dedi. Daha sonra protokol tarafından fidan dikim işlemleri gerçekleştirildi.

Badem Yetiştiriciliği Tahir Macit Mustafa Dilekli Arapgir
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Malatyalı Minik Boksörler Ringe çıkıyor
Malatyalı Minik Boksörler Ringe çıkıyor