Başlığım

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü 98'inci Yıl Dönümü Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü Vali Aydın Baruş, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü 98'inci Yıl Dönümü Kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü 98'inci Yıl Dönümü Kutlandı adminö
Bu içerik 272 kez okundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Vali Baruş Anıt Şeref Defterine günün anlam ve önemini belirten bir yazı yazdı.

Vali Baruş, Anıt Şeref Defterine;

Aziz Atatürk,

Büyük Türk Milleti'nin, kendisini esarete mahkûm etmek isteyen sömürgeci güçlere karşı 19 Mayıs 1919’da önderliğinizde başlattığı destansı mücadelenin 30 Ağustos 1922’de şanlı ordumuzun kesin bir zaferiyle nihayete eren kutlu günün 98'inci yıl dönümünde manevi huzurlarınızda bir araya gelmiş bulunuyoruz.

30 Ağustos’ta milletimizin eşsiz kıyamıyla düşmana karşı kazandığınız büyük zafer, Türk Milletinin hür ve bağımsız yaşama kararlılığının önünde dünyadaki hiçbir gücün duramayacağını,  şanlı mazisinden ve atalarından miras aldığı mukaddes değerleri çiğnenmesine ve kutsal vatan topraklarının parçalanmasına her ne pahasına olursa olsun asla müsaade etmeyeceğini tüm cihana göstermiştir.

Kahraman Milletimiz, Zat-ı Alinizin önderliğinde kadın erkek, genç yaşlı demeden topyekûn bütün varlığını ortaya koyarak kazandığı bu Büyük Zafer ile bağımsızlığının bedelini canıyla ve kanıyla ödemiş, Anadolu'nun ebedi Türk Yurdu olduğunu ve ebediyen öyle kalacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Emin ve müsterih olunuz,

30 Ağustos 1922’de gerçekleşen Büyük Taarruz’da, sizin ve kahraman Mehmetçiğimizin göstermiş olduğu üstün cesaret, azim ve kararlılık bizim için daima rehber olacak, aziz vatan toprakları ve bağımsızlığımız uğrunda son nefer, son nefes, son damla kanımıza kadar mücadele etmekte bir an olsun tereddüt etmeyeceğiz.

Bu kutlu günde, başta Zat-ı Aliniz olmak üzere Kahraman Silah Arkadaşlarınızı, Şehadetle şereflenen Aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyor,  Şanlı Gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz.

Ruhunuz şad olsun”  ifadelerini yazdı.

Atatürk Anıtı önündeki törenin ardından Şehir Mezarlığında bulunan Şehitliğe geçen Vali Baruş, okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duanın ardından kabirlere karanfil bıraktı.

30 Ağustos Zafer Aydın Baruş Selami Arslan Selahattin Gürkan
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”