Başlığım

En Büyük Projemiz Sosyal Entegre Projemizdir

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Özhan Sanayi Sitesi esnaflarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

En Büyük Projemiz Sosyal Entegre Projemizdir
En Büyük Projemiz Sosyal Entegre Projemizdir adminö
Bu içerik 300 kez okundu.

Özhan Sanayi Sitesindeki kahvaltılı toplantıya, AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, Özsan Sanayi Sitesi Kooparatif Başkanı Şemsettin Alkan ile Özsan Sanayi Sitesi esnafları katıldı.

Başkanımıza teşekkür ediyorum

Özsan Sanayi Sitesinin girişinin güzel bir görünüme kavuştuğunu belirten Özsan Sanayi Sitesi Koopratif Başkanı Şemsettin Alkan, “Anayurt Bulvarı açıldı. Devamında sanayimizle birleştirildi. Malatya’nın batı yakasında trafik rahatladı. Sanayi giriş ve çıkışlarımız düzenli hale geldi. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Tahmin edemeyeceğiniz hizmetler yapılacak

Yıllarca yapılmayı bekleyen işleri çok kısa sürede yaparak Malatya’nın hizmetine sunduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Biz seçimlerden önce şunu yapacağız, bunu yapacağız demedik. Ben şunu ifade ettim. Benim en büyük projem sosyal entagrasyon projesidir. Toplumun birlik beraberlik içerisinde olma projesidir. 44 yıldan beri Malatya’ya alternatif bir yol yapılmamış. Emeği geçen kurumlarımıza ve stk’larımıza, esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizden hiçbir talepte bulunmadan yolun açılmasına katkı sağladılar. Bizim insanımızın bir özelliği var. Adalet olduğu zaman değil malını, canını bile verir. Bizde arkadaşlarımıza sakın adaletsizlik, haksızlık yapmayın diye talimatlar verdik. Kuzey ve Güney Kuşak yollarını tamamlamak için bütçemizden 60 milyon gibi bir rakam harcayacağız. Yollarımızın geçtiği yerlerde hiçbir insanımızı mağdur etmeden kamulaştırmalar yapacağız. Tahmin edemeyeceğiniz hizmetlerin hepsi bu dönemde Malatya’ya gelecek” şeklinde konuştu.

Sanayi Sitemizin taşınmasıyla ilgili yolun sonuna geldik

Deprem ve Covid-19 salgının Malatya ekonomisini, Malatya esnafını olumsuz etkilendiğini belirten AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, “24 Ocakta bir deprem yaşadık. Bu durumdan olumsuz etkilenen 7 bin Malatyalı esnafımıza 370 milyona yakın faizsiz kredi verildi. Daha sonra 10 bin esnafımız faizsiz kredilerden yararlanarak çarkın dönmesini sağladık. Öszan Sanayi Sitesinin taşınmasıyla ilgili yolun sonuna geldik. Bakanlık düzeyinde işleri gelecek hafta tamamlayacağız. Projeyi esnaflarımız seçecek. Standartlara uygun bir merkez oluşturacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından esnaflarla istişare toplantısı devam etti.

Sosyal Entegre Malatya Büyükşehir Selahattin Gürkan
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”