Başlığım

Güder: “Siz Bu Milleti Bölemediniz Bölemeyeceksiniz”

Battalgazi Belediyesi tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle üstü açık tur otobüsü ile bir anma programı düzenlendi. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı program, vatandaşların büyük beğenisini topladı.

 Güder: “Siz Bu Milleti Bölemediniz Bölemeyeceksiniz”
 Güder: “Siz Bu Milleti Bölemediniz Bölemeyeceksiniz” adminö
Bu içerik 298 kez okundu.

15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin 4'üncü yıl dönümü dolayısıyla Battalgazi Belediyesi tarafından program düzenlendi. Battalgazi Belediyesi’ne ait üstü açık tur otobüsü bu kez Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde 15 Temmuz Şehitlerini anma programı için yola çıktı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatıyla üstü açık tur otobüsü, şarkı ve şiirler eşliğinde sinevizyon gösterisi şeklinde tüm Malatyalı vatandaşlara izlettirildi. Evlerinin balkonlarına ve dükkanlarının önüne çıkan 7’den 77’ye tüm vatandaşlar,bu coşkuya ortak oldu. Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen anma programı vatandaşlardan büyük takdir topladı.

BAŞKAN GÜDER: “BİZ BİR ÖLEBİLİRİZ AMA AKABİNDE BİN DİRİLİRİZ”

Öte yandan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde düzenlenen etkinlikte Millet Meydanını dolduran Malatyalı vatandaşlarla buluştu. 15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarının altını çizen Başkan Güder, “Hain darbe girişiminin ardından 4 yıl sonra Rabbime şükürler olsun yine meydanlardayız. Bizler her zaman demokrasinin yanında olmaya devam edeceğiz. Millet olarak şunu haykırıyoruz; Siz bu milleti bölemediniz, bölemeyeceksiniz de. Siz bu vatanı parçalayamadınız, parçalayamayacaksınız da. Siz bu ülkenin bayrağını indiremediniz, indiremeyeceksiniz. Sizler bu ezanları susturamadınız, susturamayacaksınız. 4 yıl önce vatan hainleri bu hain emellerini gerçekleştirmek için bir darbe girişiminde bulundular. Bu darbe girişimini püskürtmek üzere sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla millet olarak meydanlara indik ve direnişimizi başlattık. Üzüntüyle ifade edeyim ki bu direnişte 7’si Malatyalı olmak üzere toplam 251 vatan evladımızı şehit verdik. 251 tane annenin yüreğine kor ateşi koydular. Bu kor ateşi tüm annelerin yüreklerini derinden sarstı. 251 baba gözyaşlarını içine akıttılar. Bizler şehitlerimizi kalbimize gömdük. Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Şükürler olsun ki 16 Temmuz’un sabahında bu direniş zaferle sonuçlandı. Hamd olsun ki böyle bir ülkeye ve millete sahibiz. 2 bin 196 gazimizi ise minnetle yad ediyoruz. Ve diyoruz ki; biz bir ölebiliriz ama akabinde bin diriliriz. Bu darbe girişiminin bir daha yaşanmaması ve bu girişimlerinin unutulmaması adına her yıl düzenlemiş olduğumuz etkinliklerimizle 15 Temmuz’ları hep hatırlayacağız. Demokrasi için canlarını veren şehitlerimizi hep şükranla anacağız. Demokrasi için can verenleri de unutmayacağız, hain darbecileri ve satılmışlarıda unutturmayacağız. Bu ülkeye canını gözünü kırpmadan verenleri geçmişte olduğu bugünde Unutmayacağız yarınlarda da unutturmayacağız” dedi.

Battalgazi Belediyesi 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi