Başlığım

Malatya'da Balıklandırma Çalışmaları Yapıldı

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen 2019 yılı balıklandırma çalışmaları Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından ili genelinde yapıldı.

Malatya'da Balıklandırma Çalışmaları Yapıldı
Malatya'da Balıklandırma Çalışmaları Yapıldı Admin01
Bu içerik 1236 kez okundu.

Yapılan çalışmalara Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, İl Müdür Yardımcısı A. Turan Karaca, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Abdullah Çelik İle İl ve İlçe Müdürlükleri Teknik Personelleri ve üreticiler katıldılar.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürü  Sayın Tahir Macit "İlimizde bulunan göl ve göletlere bırakılmak üzere; Antalya Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsünde üretilerek, Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsünde dağıtımı yapılan sazan yavruları ilimize getirildi. Program çerçevesinde; İlimiz Doğanşehir, Hekimhan, Akçadağ ve Darende İlçelerimizde bulunan 7 adet gölete toplam 130.000 adet yavru balık bırakıldı. Su kaynaklarının balıklandırılması kaynaklarımızdaki balık neslinin devamı açısından önemli bir çalışmadır. Ayrıca balık neslinin korunması ve gelecek nesillere canlı balık bırakılabilmesi için kaynakların kirletilmemesi ve bilinçsiz balık avcılığının önlenmesi konularında toplum daha dikkatli olmalıdır. Yapılan çalışmaların İlimize hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Tahir Macit A. Turan Karaca Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Antalya Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Abdullah Çelik
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi