Başlığım

Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Çok Yakında Hizmete Açılıyor

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ve İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’de incelemelerde bulundu. Tüfenkci, halkın taleplerini yerine getiren hizmet anlayışı ile Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın önemli hizmetlere imza attığını söyledi.

Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Çok Yakında Hizmete Açılıyor
Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Çok Yakında Hizmete Açılıyor admins
Bu içerik 1129 kez okundu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ve İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 26 spor dalında faaliyet gösterecek olan ve aynı zamanda içerisinde yüzme havuzlarının ve sosyal donatı alanlarının olacağı Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’de incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgiler aldı. Burada açıklamada bulunan Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’ni kısa bir süre sonra hizmete sunacaklarını belirterek, “Buradaki çalışmaların son aşamaya geldiğini, artık iç temizliği ve çevre düzenlemesine başladığını gördük. Burada yaklaşık 15 bin metre olan kapalı alanda ve içinde 26 dalda sportif aktivite yürütülecek. Aynı zaman yüzme havuzları bayanlar, erkekler ve çocuklar ayrı olmak üzere 4 yüzme havuzun olduğu, fitness salonlarının, hamamların, havuzların olduğu, kültür ve sosyal merkez diye tabir edebileceğimiz diğer sosyal donatı alanlarının olduğu, devasa bir merkez burası. Kafeteryasından, vitamin barından, lokantasından, alışveriş mağazalarının, kuaförlerinin ve yüzme havuzlarının bütünüyle bulunduğu komple bir merkez. Bu merkezde önümüzdeki günlerde açılışını inşallah Gençlik ve Spor Bakanımızı da davet ederek açılışını gerçekleştirmesi noktasında sayın milletvekillerimizin katılımıyla gerçekleşecek diye ümit ediyorum. Buranın temel atma törenine sayın bakanımız geldi ve ilk temel harcını bakanımız atmıştı. Sayın bakanımızın elinin bu anlamda çok hafif olduğunu ve nasibinin bol olduğunu görüyorum ve netice itibariyle de çok kısa bir süre içerisinde memleketimizin, insanlığın hizmetine sunulması açısından da, hazır hale gelmesi açısından da önemli bir merhale katedildi. Ben bu tesisimizin başta Malatya’mıza ve çevre illerine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Tesisde emeği geçen gerek müteahhit firma olsun, gerek buradaki işi takip eden belediyedeki değerli arkadaşlarım olsun, hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

 

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise, “Burası ayrıca benim mahallem. Sayın Başkana ve ekibine teşekkür ediyorum. Burası modern anlamında insan eliyle yapılmış, Selahattin Gürkan başkanımız ve ekibinin, Battalgazi Belediyemizin yaptığı spa denilen artık yeni sağlıklı yaşam merkezi. Spor var, su var, dinlenme var, hepsini içeren alanlarda ve artık günümüzün insanlarına şehrin belirli yerlerinde olması gereken, spa merkezlerinden güzel örnek bir merkezi, şehrimize kazandırdığı için sayın başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ve şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’de, Başkan Gürkan’ın önemli hizmetleri Malatya’ya kazandırdığını belirterek, “Bende başkanıma teşekkür ediyorum. Cenabı Allah nasip etmişti buranın temelini atarken de birlikteydik. Kısa sürede bitirip bu işletmeyi hazır hale getirmesi, özellikle Battalgazi Belediyemizin ve Başkanımızın işi takip noktasında ne kadar hassas olduğunu göstermesi noktasında önemli. Gerçekten AK Parti Belediyeciliği esasında sözden çok eserle övünür, hizmetle övünür. Eserleri yaptıkları yapacaklarının teminatı olur. Dolayısıyla hiç siz bir şey söylemezseniz de, ortaya koyduğunuz eserler, vizyon ve belediyecilik anlayışı sizin gelecekte neler yapabileceğinizi göstermesi bakımından da önemli. Battalgazi ölçeğindeki bir belediyenin nasıl hizmet üretebileceğini göstermesi bakımından ayrıca takdire şayan. Bulunduğu bölge ve konum itibariyle bölgesine ve semtine değer katan bir yatırım ve bu bölgeyi de hareketlendirecek bir çalışma. Hem yer seçimiyle, hem ortaya konulan eserle, hem de burada gençlerimizin, kadınlarımızın, insanlarımızın stresini ve yorgunluğunu attığı, aynı zamanda da yaşam merkezi olması, restoranlarıyla, kefeleriyle fark oluşturması, yüzme havuzlarıyla dikkat çekmesi, fitness salonları ve kapalı salonlarıyla fark yaratması, bir yandan gençlik sporun yükünü alırken, bir yandan ise Malatya’ya farklı bir anlayışı getiriyor. Ama benim için değerli olan, önemli olan, özellikle işin takibi noktasında AK Parti vizyonu olarak sözden çok hizmet üretmesi, iş ortaya koyması ve bu işin de halka yansıması önemli. Bazen iş üretirsiniz halka yansımaz ve halk kabullenmez, anlamı olmaz. Şimdi halkın taleplerini ve isteklerini yerine getiren hizmet anlayışları ile Battalgazi Belediye başkanımız önemli hizmetlere imza attı. Şimdi aynısını ve daha fazlasını Büyükşehir Belediye Başkanı olarak milletimizin, Malatyalı hemşerilerimizin ciddi desteği ile ki; bu destek önemli. Oy oranlarımız önemli. Onun için ciddi bir destek diyorum. Ciddi bir oy oranlarıyla iş başına geldiğinde ben inanıyorum ki başkanımız, çok farklı ve önemli hizmetlere imza atmak için büyük bir motivasyonu yakalamış olacak. Ben emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, başkanıma teşekkür ediyorum. İnşallah açılışını da Cenabı Allah nasip eder, hep beraber yapmış oluruz” diye konuştu.

Bülent Tüfenkci Selahattin Gürkan Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Prof. Dr. Ahmet Kızılay
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”