Başlığım

Yeşilyurt Belediyesi’nden ‘Bir Gülücük Yeter’ Projesi

Yeşilyurt Belediyesi sosyal sorumluluk projelerinden ‘Bir Gülücük Yeter’ projesiyle bu yıl Yeşilyurt İlçesinde ilkokul birinci sınıflarında okuyan beş bin 800 öğrenciye satranç takımı dağıtacak. 2015 yılında başlatılan proje kapsamında toplamda 24 bin 500 adet satranç takımının dağıtımı yapılacak.

Yeşilyurt Belediyesi’nden ‘Bir Gülücük Yeter’ Projesi
Yeşilyurt Belediyesi’nden ‘Bir Gülücük Yeter’ Projesi adminf
Bu içerik 1521 kez okundu.

NİYAZİ MISRİ İLKOKULUNDA SATRANÇ TAKIMI DAĞITIM TÖRENİ

Erken yaşlarda oynanması halinde zekâ ve fikir gelişimine önemli katkılar sunduğu bilim adamları tarafından açıklanan satrancın toplumda yaygınlaşmasına önem veren Yeşilyurt Belediyesi tarafından üç yıldır aralıksız devam ettirilen ‘Bir Gülücük Yeter´projesinin satranç dağıtım töreni Niyazi Mısri İlkokulunda gerçekleştirildi.

POLAT, “BU YIL 8 BİN, TOPLAM 24 BİN 500 ADET SATRANÇ TAKIMI HEDİYE EDECEĞİZ”

Okulun toplantı salonunda gerçekleşen etkinlikte konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat,  2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı sonu itibariyle ilkokul birinci sınıflarında okuyan beş bin 800 öğrenciye 8 bin adet satranç takımı hediye edeceklerini söyledi.

Çocuklara güzel bir geleceğe hazırlamak için eğitim faaliyetlerine ciddi yatırım yaptıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, bu yıl dördüncüsünü organize ettikleri projeyle dört yılda Yeşilyurt ilçesindeki başta ilkokulların birinci sınıfları olmak üzere, toplamda 24 bin 500 adet satranç takımının dağıtımını yapacaklarını ifade etti.

POLAT, “İYİ BİR GELECEK İÇİN ÇOCUKLARIMIZI İYİ YETİŞTİRMELİYİZ”

Ünlü Düşünür Farabi’nin 1000 yıl önce işaret ettiği ‘Erdemli Şehirler’ statüsüne kavuşabilmek için eğitim çalışmalarını önemsediklerini sözlerine ekleyen Başkan Polat, “Yaşadığımız kent ve ilçenin fiziki yönden gelişimini sağlarken kent sakinlerinin düşünce, fikir ve bilgi zenginliklerini artırmak asli görevlerimiz arasındadır. İlçemizde sosyal, kültürel ve eğitim çalışmalarını sürekli artırmaktayız. Özellikle ilkokula yeni başlayan minik yavrularımıza güzel ve doğru bir gelecek hazırlamak içinde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılımlarını artırmaya gayret ediyoruz.  İyi bir gelecek için çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz. Akıl, beden ve ruh sağlığı bir insan için olmazsa olmazdır. Çocuklarımızın akıl ve zekâ seviyelerini geliştirmeleri ile farklı ve yaratıcı düşünmeleri geleceğimiz açısından önemlidir. Satranç oynayan çocuklarımız bir yandan oyun oynarken diğer taraftan zekâ seviyeleri ile stratejik düşüncelerini geliştirmiş oluyorlar. Satrancın erken yaşlarda oynanmasını teşvik etmek amacıyla 2015 yılında başlattığımız ‘Bir Gülücük Yeter´projesinin bu yıl dördüncüsünü düzenliyoruz. Çocuklarımızın satranca olan ilgilerini artırmak adına başarıyla uyguladığımız projemiz sayesinde yılsonu itibariyle toplamda 24 bin 500 adet satranç takımı hediye etmiş olacağız. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte her yaştan vatandaşımızın faydalandığı eğitim ve kültürel faaliyetlerde ortak projeler üretiyoruz. ‘Bir Gülücük Yeter’ projesi de bu çalışmalar arasında önemli bir yer kaplamaktadır. Projemizin başarıyla uygulanmasında desteklerini esirgemeyen İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Satranç İl Temsilciliğimize, Okul Müdürlerimize ve Öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

KAYMAKAM SAKAR, “ÖĞRENCİLERE YAPILAN YATIRIM GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR”

Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar’da, zihinsel gelişime katkı sunan ve analitik düşünce yapısını geliştiren satrancın yaygınlaşmasına adına ‘Bir Gülücük Yeter’ projesiyle okullarda satranç takımı dağıtan Yeşilyurt Belediyesini tebrik ederken, “Bu anlamlı proje sayesinde çocuklarımızın zihinsel gelişimlerine önemli katkılar sunulacaktır. Öğrencilere yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu gerçeğinden yola çıkarak bu güzel projeyi başarıyla uygulayan Yeşilyurt Belediyesine ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

VALİ KABAN “KENDİSİYLE BARIŞIK, AİLESİYLE BARIŞIK, TOPLUMUYLA BARIŞIK NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ”

Vali Ali Kaban ise, 2015 yılında dört bin 500 öğrenciyle başlayan projenin bu yıl itibariyle beş bin 800’e ulaşmasının önemli olduğunu ifade ederken şunları söyledi; “Günümüz dünyasında gerek satranç gerekse de daha ilkeli oyunlar üzerinden zihinler geliştiriliyor. Bizim öncelikle zihinle birlikte çok ahlaklı bir nesil yetiştirmek gibi yükümlülüğümüz var. Ahlak kavramı evrenseldir, bütün zamanlar ve mekânlarla iç içedir. Kendisiyle barışık, ailesiyle barışık, toplumuyla barışık nesiller yetiştirme yolundayız, bunun içinde eğitim faaliyetlerinin önemi, sorumluluğu ve çok ta büyük etkisi vardır. Çevresine zarar vermeyecek, evrensel anlamda genel ilkeler dâhilinde faydalı olacak ahlak kavramını kendimize ve evlatlarımıza aktarmamız gerekmektedir. Kültürel aktarımın en önemli boyutlarından biriside budur. Yoksa bulunulan ortamın çok dışında alabildiğine aykırı yeni durumlara sebebiyet olabiliriz. Toplumumuzun binlerce yıldır oluşturduğu, kendi içerisinde genel kabul görmüş prensiplerini çocuklarımıza aktaramazsak ciddi anlamda sıkıntımız var demektir. Yeşilyurt Belediyemizin çocuklarımızın zihni gelişimine katkı sunması adına başlattığı, çok güzel ve anlamlı bir eğitim çalışması olarak gördüğümüz  ‘Bir Gülücük Yeter’ projesinden dolayı Belediye Başkanımızın şahsında emeği geçenleri tebrik ediyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından hazırlanan satranç takımları Vali Ali Kaban ile protokol üyeleri tarafından Niyazi Mısri İlkokulu birinci sınıflarında okuyan çocuklara takdim edildi. Çocuklarda satranç takımlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar. 

YEŞİLYURT’TAKİ BÜTÜN İLKOKULLARA SATRANÇ TAKIMLARI GÖNDERİLECEK

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde görevli personeller ilçedeki ilkokulları ziyaret ederek hazırlanan satranç takımlarını öğrencilere dağıtılmak üzere Okul Müdürlerine hediye edecekler.

‘Bir Gülücük Yeter’ Projesi satranç dağıtım törenine; Vali Ali Kaban, İlçe Kaymakamı Ali Sakar, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Satranç İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı.

satranç Yeşilyurt Belediyesi Hacı Uğur Polat Vali Ali Kaban Bir Gülücük Yeter
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”