Başlığım

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği 10. Yılını Kutluyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Vali Ali Kaban, Kongre ve Kültür Merkezinde Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin 10'uncu yıl etkinliklerine katıldı.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği 10. Yılını Kutluyor
Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği 10. Yılını Kutluyor admins
Bu içerik 1214 kez okundu.

Etkinliğe Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin yanı sıra Vali Ali Kaban,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal, Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, ESOB Başkanı Şevket Keskin ile üreticiler katıldı.

Açılış konuşması yapan Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal, Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’in ardından  Vali Ali Kaban yaptığı konuşmasında tarım ve hayvancılık olmadan yaşamanın mümkün olmadığına dikkat çekerek, “Tarımın ve hayvancılığın gelişebilmesi, toprağa bağlı olan her şey zahmetli olduğundan ve zahmetle yürütülebildiğinden iyi bir işbirliği üzerinden yürütülmesi lazım bu da kooperatifleşmeyi gerektiriyor. Ama maalesef kooperatifleşme de doğru yerden ele alınmadığı için, her zaman istismar edilen bir süreç olarak önümüze çıktı. İnşallah bu son dönemde bakış açısını değiştirerek, birlikten kuvvet doğar, birlikte olarak yeni bir yaklaşımla güzel gelişmeler olacak. Diğer taraftan dünyanın geldiği yer itibariyle bütün sistemler bir şekilde projeye dayalı olarak yürüyor. İşte bu tip yeniliklerimiz bu projeleri yürüterek, dünyadaki gelinen noktada proje üzerinden destek alınması sistematiğinin önemli uygulayıcıları durumundadır” dedi.

Programda yaptığı konuşmasının ardından, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye günün anısına plaket takdim edildi.

Etkinliğin düzenlenmesinde emekleri geçenlere plaket takdiminin ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi.

 

Etkinlikte, birliğin 10'uncu yılı kapsamında kura çekimiyle üreticilere çeşitli hediyeler verilirken, kaval ve halk oyunları gösterisi de sunuldu.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği İhsan Akın Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Nihat Çelik Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Güldal Mustafa Şahin İhsan Akın
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”