Başlığım

Bakan Tüfenkci ve Vali Kaban, Muhtarlar Akademisi Sertifika Törenine Katıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Vali Ali Kaban, İnönü Üniversitesinde düzenlenen Muhtarlar Akademisi Sertifika Törenine katıldı.

Bakan Tüfenkci ve Vali Kaban, Muhtarlar Akademisi Sertifika Törenine Katıldı
Bakan Tüfenkci ve Vali Kaban, Muhtarlar Akademisi Sertifika Törenine Katıldı admins
Bu içerik 887 kez okundu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen programa katılan 504 Mahalle muhtarına 4 haftalık eğitim sonunda sertifika verildi. Kongre Kültür Merkezi salonunda düzenlenen törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vali Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, bazı İlçe Belediye Başkanları, Akademisyenler, Bölge ve İl Müdürleri ve Muhtarlar katıldı. Programda ilk konuşmayı Muhtarlar adına Arapgir Muhtarlar Derneği Başkanı Turhan Onar yaptı.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’in konuşmalarının ardından Vali Ali Kaban yaptığı konuşmasında, “Eskiden muhtarlara sorulurdu sen olsan ne yapardın diye, cevap vermezdi. Şimdi sorduğumuzda ise köye yol yaptırırım, su getiririm, elektrik getirim, iş, aş getiririm diyor. Şuan karşımdaki muhtarlara söylersem bir kitap yazarlar. Çünkü onlar artık akademili oldu, bundan sonra işlerini akademik olarak sürdürecekler. Dünyanın iki kutuplu olduğu bir zaman diliminde yönetimler sadece Türkiye’de değil. Eğer incelikle bakılırsa dünyanın her yerinde. Demir perde de ve demir perde dışında bütün liberal özgür dünyada genellikle hukuk ve mevzuat üzerinden okunurdu. O zamanlar hukuk ve mevzuatın egemen olduğu zamanlardı. Ama iki kutuplu dünya bittikten sonra bir 10 yıl kadar tek kutupluluk denemesi yaşandı. Arkasından şimdi çok kutupluluğu yaşıyoruz. Şuan mevzuat ve kanun hükümlerinden ziyade daha çok toplumlarda oynaşmanın egemen olması için müthiş çalışmalar var. Ülkemizde de bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımızın inisiyatifi ile ciddi manada oynaşmayı arttırıcı müthiş çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalardan birisi ise muhtarlık müessesesi üzerinden yapılan çalışmadır. Ve o çalışmanın bir sonucudur ki toplumda gittikçe çok kutupluluğun bir doğal neticesi olarak daha hassas ve kavgaya hazır bir dünyada toplumun çimentosunun daha sağlam kalması gerektiği bir zamanda yapılan çalışmaları ancak kutlayabiliriz” dedi.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin konuşmasının ardından muhtarlara sertifikaları verildi. Program sonunda günün anısına Bakanı Tüfenkci tüm katılımcılar ile birlikte fotoğraf çekildi.

Muhtarlar Akademisi Malatya Büyükşehir Belediyesi İnönü Üniversitesi Bülent Tüfenkci Muhtarlar Akademisi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Malatyalı Minik Boksörler Ringe çıkıyor
Malatyalı Minik Boksörler Ringe çıkıyor