Başlığım

Sosyal Medya Bizleri Nasıl Etkiliyor, Sokak Röportajı

Malatya Büyükşehir Kent konseyi Gençlik Meclisi “Sosyal Medya Bizleri Nasıl Etkiliyor” röportaj yaptı.

Sosyal Medya Bizleri Nasıl Etkiliyor, Sokak Röportajı
Sosyal Medya Bizleri Nasıl Etkiliyor, Sokak Röportajı admins
Bu içerik 3829 kez okundu.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından İnönü Üniversitesi Kampüsünde gerçekleştirilen röportaj da gençlere yöneltilen “ Sosyal Medya Bizleri Nasıl Etkiliyor” sorusuna gençler birçok farklı yanıt verdiler.

Birbirinden farklı cevapların alındığı soruya verilen bazı yanıtlar ise şöyle: “Zamanımızın büyük çoğunluğu sosyal medyada geçiyor.” “ Bilgi kirliliğinin her geçen gün arttığı bu dönemde sağlıklı bir mecra olarak algılamıyorum.” “ Kullanılan niyete göre sosyal medyanın verimliliği veya verimsizliği de ortaya çıkıyor.” “ Eğer olumlu şekilde kullanırsak teknolojiyi ve sosyal medyayı bir avantaja dönüştürebiliriz.” “ İnsanların asosyalleşmesine ve insan ilişkilerinde zayıflıklara sebep oluyor.” “ İletişim ve haberleşmeyi geliştiriyor.” “ Asıl sorumluluklarımızı bir kenara atmamıza ve zamanımızı boşa harcamamıza sebep oluyor.” Şeklinde cevaplar alındı.

 

Röportajlarla ilgili konuşan Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Ebubekir Tay : “ Röportajları yaparken asıl amacımız gündemde olan ve sürekli zihin dünyamızı meşgul eden sorun veya konuların vatandaşlar ve gençler arasında nasıl algılandığı, bu konulara çözüm yolu olarak neler öngörüldüğünü ortaya çıkarmak. Bu röportajlarımız farklı başlıklarda devam edecektir. Gençlik Meclisi olarak yaptığımız bütün çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği’ne teşekkür ederim.” dedi.

Malatya Büyükşehir Kent konseyi Gençlik Meclisi Sosyal Medya Bizleri Nasıl Etkiliyor Malatya Kent Konseyi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beylerderesi Millet Bahçesi'nde 'Öğretmenler Ormanı' Kuruldu
Beylerderesi Millet Bahçesi'nde 'Öğretmenler Ormanı' Kuruldu
Arapgir’de Yapılan Yollara Yol Çizgi Çalışması Yapıldı
Arapgir’de Yapılan Yollara Yol Çizgi Çalışması Yapıldı