Başlığım

Bakan Tüfenkci Gün Kurusu ve Kiraz Kurusu İkramında Bulundu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Eşi Esra Tüfenkci, İstanbul’daki Malatya Tanıtım Günlerinde gurbetçilerin buluşma noktası haline gelen Yeşilyurt Belediyesinin ‘Yeşilyurt Gurbet Değil’ temasıyla açtığı standı ziyaret ederek vatandaşlara gün kurusu ve kiraz kurusu ikram etti.

Bakan Tüfenkci Gün Kurusu ve Kiraz Kurusu İkramında Bulundu
Bakan Tüfenkci Gün Kurusu ve Kiraz Kurusu İkramında Bulundu admins
Bu içerik 859 kez okundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Eşi Esra Tüfenkci, İstanbul’daki Malatya Tanıtım Günlerinde gurbetçilerin buluşma noktası haline gelen Yeşilyurt Belediyesinin ‘Yeşilyurt Gurbet Değil’ temasıyla açtığı standı ziyaret ederek vatandaşlara gün kurusu ve kiraz kurusu ikram etti.

 BAKAN BÜLENT TÜFENKCİ İLE EŞİ ESRA TÜFENKCİ YEŞİLYURT BELEDİYE STANDINDA

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat,  iç tasarımında tarihi Yeşilyurt Konaklarının maketleri ile Yeşilyurt’u anlatan fotoğrafların yer aldığı, yöresel ikramlar ve halk oyunları gösterileriyle dikkatleri üzerine çeken stant da ağırladığı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Eşi Esra Tüfenkci, Malatya Valisi Ali Kaban ve diğer misafirlerine yöresel yemekler ve tatlılar ikram etti.

Ziyarete katılanlar Malatya ve Yeşilyurt üzerine sohbetler yaparken, Malatya’nın turizm, ekonomi, spor, sosyal, sanatsal ve kültürel yönden gelişimi üzerine fikir alış verişinde bulundular. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Bakan Tüfenkci, Eşi Esra Tüfenkci ile birlikte gurbetçilere gün kurusu ve kiraz kurusu ikram etti.

“İNSANI MERT ŞEHİRDEN SİZLERE SELAMLAR GETİRDİK”

İstanbul Yenikapı Gösteri ve Etkinlik Alanında gerçekleşen açılış töreninde konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Malatya’nın bütün güzelliklerini İstanbul’daki hemşerilerimize ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Misafirlerimizi ‘Yeşilyurt Gurbet Değil’ temasıyla Malatya’ya yakışan öçlülerde ağırlıyoruz. Sizlerle bir arada olmanın onurunu yaşıyoruz. Malatya’nın suyu sert, insanı merttir. İnsanı mert şehirden hepinize selamlar getirdik. Malatya’nın kültürünü, değerlerini, kayısısını, kirazını, tadına doyulmaz yöresel yemeklerini, tatlılarını İstanbul’daki değerli hemşerilerimizle buluşturduğumuz için onur duyuyoruz. Gurbetçilerimizin doğdukları, büyüdükleri memleketlerine sahip çıkmaları hepimizi mutlu ederken, yerel yönetimler olarak bizlerinde hizmet aşkını artırmaktadır. Gurbetteki hemşerilerimizin yanı sıra Anadolu’nun farklı kentlerinden İstanbul’a gelen vatandaşlarımızla bir araya gelmemizi sağlayan Malatya Tanıtım Günlerinde Yeşilyurt Belediyesi olarak ‘Yeşilyurt Gurbet Değil’ temasıyla siz değerli misafirlerimizi ağırlıyoruz. Buradaki amaç; sohbet etmek, kentimiz hakkında bilgiler vermek, tebessüm etmek, yöresel güzelliklerimizi hemşerilerimizle buluşturmaktır. Burada olmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

POLAT’A TEŞEKKÜR PLÂKETİ

Organizasyonu düzenleyen Malatya Dernekler Federasyonu Yönetimi (MADEF) tarafından Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür plâketi takdim edildi.

YEŞİLYURT BELEDİYESİ STANDI ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

Eski Milli Eğitim Bakanı, Malatya Milletvekili Metin Emiroğlu, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, CHP İstanbul Milletvekili Malatya’lı Gülay Yedekçi, İstanbul Başakşehir Belediye Başkanı Malatya’lı Yasin Kartoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Evkur Y.Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek başta olmak üzere siyasetçi, bürokrat, milletvekilleri ve gurbetçilerde Yeşilyurt Belediyesi standına yoğun ilgi gösterdi.

Bütün misafirleriyle yakından ilgilenip yöresel yemekler ikram eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 3.5 yıllık görev dönemi içerisinde yaptıkları hizmetlerin yanı sıra geleceğe yönelik tasarlanan projeler hakkında bilgiler paylaşıp, hizmetleri anlatan dergi, broşür ve gazeteleri ziyaretçilere takdim etti.

 ‘KEŞKE’ PROJE ÖDÜLÜNDEN DOLAYI BAŞKAN POLAT TEBRİK EDİLDİ

 

Yeşilyurt İlçesindeki yetim ve öksüz çocuklara yönelik yürütülen ‘KEŞKE’ projesinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı tebrik ederek kutlayan gurbetçiler, tarihi Yeşilyurt Konaklarını anımsatan maket evlerin önünde bol bol fotoğraf çektirirken, Yeşilyurt İlçesinin tüm yerleşim alanları ile Yeşilyurt Belediyesi hizmetlerini tanıtan sinevizyon gösterimini ilgiyle izlediler.

Malatya Dernekler Federasyonu Yeşilyurt Gurbet Değil Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”