Başlığım

MASKİ, Bahri’de Çalışmaların 17 Km Kısmını Tamamladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Akçadağ İlçesi Bahri Mahallesi’nde 5,7 milyon TL maliyetinde 47 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarının 17 kilometrelik kısmını tamamladı.

MASKİ, Bahri’de Çalışmaların 17 Km Kısmını Tamamladı
MASKİ, Bahri’de Çalışmaların 17 Km Kısmını Tamamladı admins
Bu içerik 836 kez okundu.

“11 Kilometrelik İçmesuyu Hattı Tamamlandı”

Malatya’nın tamamında yatırımlar yapan ve şehrin sağlam altyapıya kavuşması için her geçen gün daha da güçlü projeler hazırlayan MASKİ Genel Müdürlüğü Bahri’de çalışmalarına devam ediyor. JICA ile yapılan anlaşma sonucu başladıkları çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “Bahri Mahallesi’nde 20 kilometrelik içmesuyu hat çalışmamızın 11 kilometrelik kısmını tamamlayarak mahallemizin içmesuyu altyapısını yenilemeye devam ediyoruz. Çalışmalarımıza başladığımız zamandan bugüne kadar 1 adet terfi binası, 2 adet debimetre vana odası ve 100 tonluk su deposu inşasını tamamladık. Çalışmalarımız tamamlandığında Bahri içmesuyu altyapısı yenilenerek bölgede sağlam altyapı inşa etmiş olacağız.” dedi.

 “6 Kilometrelik Kanalizasyon Hattı Tamamlandı”

 

İnsan ve çevre sağlığının önemini daima bilerek hareket eden MASKİ Genel Müdürlüğü Bahri Mahallesi’nde kanalizasyon altyapısını yenilemek için çalışmalarına devam ediyor. Malatya’nın merkez ve ilçesinde ihtiyaç olan bölgelerde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmaları yaptıklarını ifade eden Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “Bahri Mahallesi’ne ihale kapsamında yapılacak olan 27 kilometrelik kanalizasyon altyapı çalışmasının 6 kilometrelik kısmını, 138 muayene bacası ve 125 kişilik 1 adet fosseptik çalışmasını tamamladık. Bahri Mahallemizde ve Malatya’nın tamamında çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. 7 gün 24 saat çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Doç. Dr. Özgür Özdemir MASKİ Genel Müdürlüğü Bahri Mahallesi Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”