Başlığım

‘Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı’ Konulu Sergi Açıldı

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şubesi tarafından açılan Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı Konulu Serginin açılışına katıldı. Başkan Gürkan, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un sözünü hatırlatarak, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.

‘Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı’ Konulu Sergi Açıldı
‘Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı’ Konulu Sergi Açıldı
Bu içerik 1089 kez okundu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şubesi tarafından Şemsiye Sokak’ta açılan Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı Konulu Serginin açılışına katıldı. Açılışa, Başkan Gürkan’ın yanı sıra Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şube Başkanı Mehmet Sağdıç, bazı sivil toplum kuruluşunun temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Serginin açılışında konuşan Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şube Başkanı Mehmet Sağdıç “Bugün İstiklal Marşı’nın milli marş olarak TBMM'de kabul edilişinin yıldönümüdür. Bu yıldönümlerini anmak, ecdada saygı, hürmet ve muhabbeti tazelemek, canlı tutmak ve bağlılığı göstermek bu ülkenin her vatandaşının en mühim vazifesidir. Uzun bir geçmişi bağımsız ve ferah içinde yaşayan Türk Milletinin pek çok kahramanı devlet adamı, ilim erbabı ve sanatkarı olmuştur. Bizde Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şubesi olarak milletimizin bam teline dokunmuş Mehmet Akif'i ve istiklal marşımızı anmak ve bu sayede tüm şehitlerimiz anmak için fotoğraf sergimizi açıyoruz. İşte yaşayan ölülerden biriside Mehmet Akif Ersoy’dur” diyerek, Akif’i saygı ve rahmetle andıklarını söyledi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “Bugün milletimizin tarihinde önemli bir gün. O önemli günün anısını yaşatmak ve zihinlerde tutmak amacıyla Malatya Milli Türk Talebe Birliği Başkanlığımızın İstiklal marşımızın 96’ncı yıl dönümü kutlaması münasebetiyle İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile ilgili bu güzel Türk bayrakları altında Şemsiye Sokak 'da Mehmet Akif Ersoy ile güzel bir sergi icra etmişler. Ben Malatya Milli Türk Talebe Birliği’nin değerli başkanı şahsında tüm Milli Türk Talebe Birliğini candan kutluyorum ve tebrik ediyorum. Milli hassasiyetlerimize göstermiş oldukları hassasiyetlerden dolayı da hakikaten oradaki gençlerimizi canı gönülden kutluyorum, hepsinin alınlarından öpüyorum” dedi.

Türkiye üzerinde oynanan oyunların bu günde devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, “Bir taraftan İtalyanlar, Bir tarafta İngilizler, bir tarafta Ruslar, bir tarafta Yunanistan, bir tarafta Fransızlar ve bütün bunların emsali görülmemiş düşmanın ülkemizi işgal ettiği süreç içerisinde, İstiklal Marşımızı ‘Korka, Sönmez bu şafaklarda yüzen alsancak’ diye başlamıştır. Ve onun içindir ki milletimiz 1922’deki 4 yıl süren milli kurtuluş savaşımızın sonunda İstikrara kavuşmuş ve o İstiklal Marşımızı yazan şairimize yazmış olduğu ve bütün eserlerin toplandığı safahat kitabına neden İstiklal Marşını almadın dendiğinde, ‘o millete ait bir marştır. Bana ait bir kitapta yer alamaz’ demiştir. Milli Şairimize bir daha böyle istiklal marşı yazılması gerekse nasıl yazarsın, ‘Allah bir daha bu millete istiklal marşı yazdırmasın’ demiştir. Amin diyorum. Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın diyorum. Ve şu an etrafımız yine ateş çemberi içerisinde. Yine o düşman 100 yıl evvel ki terörü yine hortlatmak, ülkemizi parçalayıp, bölmek ve milletimizin içerisine nifak ve fesat sokmak gayreti ve çabası içerisindedir. 15 Temmuz hadisesi de bunlardan bir tanesidir. 15 Temmuz’un amacı da bu ülkeyi bölüp parçalamak ve kardeşkanı dökerek iç kargaşa çıkarmaktı” diyerek, bu milletin darbeye karşı durduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şubesi tarafından Şemsiye Sokak’ta açılan Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı Konulu Serginin açılışına katıldı. Açılışa Başkan Gürkan’ın yanı sıra Mil
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”