Başlığım

KYK burs ve kredi sonuçları için flaş açıklama!

KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarını için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Binlerce öğrencinin büyük umutlarla beklediği KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarını için açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre Taahhütname onayı yapmayan öğrenci sisteme dahil olmayacak. KYK, burs ve kredi sonuçlarının yakın zamanda açıklanacağı tahmin ediliyor.

KYK burs ve kredi sonuçları için flaş açıklama!
KYK burs ve kredi sonuçları için flaş açıklama!
Bu içerik 1473 kez okundu.

KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarını bekleyen öğrenciler için heyecan dorukta. Kısa bir süre içerisinde açıklanması beklenen sonuçlar için KYK açıklama yaptı. Değerlendirmelerin devam ettiğini belirten KYK, burs ve kredi sonuçlarının en kısa sürede açıklanmasını öngörüyor.

 

2016-2017 öğretim döneminde kurumumuza burs/kredi başvurusunda bulunan öğrencilerimizin değerlendirme süreci devam etmektedir. Başvuru bilgileri ilgili kamu kurumlarından teyit edilmekte olup değerlendirme sonucu en kısa sürede http://yurtkur.gsb.gov.tr internet sitemiz üzerinden ilan edilecektir.

TAAHHÜTNAME ONAY İŞLEMLERİ e-devlet ÜZERİNDEN YAPILACAK

Sonuçların açıklanacağı ilan sayfasında öğrencilerimizin bundan sonra yapması gerekenler de duyurulacaktır.  Burs/kredi almak isteyen öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde e-devlet şifreleri ile e-devlet sayfasından burs/kredi taahhütname onay işlemi yapacaklardır.

Sonuç ekranında tahsis edilen burs/kredi imkânından faydalanmak için e-devlet üzerinden taahhütname onayı yapılması zorunludur.

YURT DIŞINDA (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DÂHİL) EĞİTİM GÖRMEKTE OLUP BURS/KREDİ MÜRACAATINDA BULUNANLARIN DİKKATİNE

Yurt dışında eğitim görmekte olan öğrencilerimizin başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından yapmaları gereken işlem iki basamaklıdır.

- Öncelikle e-devlet üzerinden taahhütname onay işlemi,

- KEFALETNAME BELGESİ Öğrencilerimizin bu belgeyi, herhangi bir noter marifetiyle hazırlatmaları gerekmektedir. Kefaletname belgeleri e-devlet onayının ardından noter sistemine otomatik düşmektedir. Kefaletname hazırlatma işlemi öğrenciye kefil olacak kişi tarafından yaptırılacaktır, öğrencinin noterde bulunmasına gerek yoktur. Noterlerce hazırlanan kefaletname belgelerinin Kurumumuz genel müdürlük adresine  (Söğütözü mahallesi 2176 sokak No: 25 Çankaya / ANKARA ) posta veya kargo yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

ÖNEMLİ UYARI

Öğrenim kredisi ve burs almak istemeyen öğrencilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Taahhütname onayı yapmayan öğrenci sisteme dahil olmayacağından ertesi yıl yeniden burs/kredi için başvurabilir.

Lisans eğitimi alan öğrencilere çeşitli zorluklar beklemektedir. Farklı şehirlere üniversite okumak için giden öğrencilerin büyük bir çoğunluğu çeşitli sorunlar ile karşılaşırlar. Yıllardır üniversite öğrencilerine hizmet veren onlara maddi açıdan destek veren kurumlardan biri olan Kredi Yurtlar Kurumu halen daha günümüzde hizmet vermektedir. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından lisans eğitimi alan öğrencilere öncelikle yurtlarda kalma hakkı tanınır. Öğrencilerin yapacak olduğu bazı başvuru işlemlerinin ardından yurtlar da kalma hakkına sahip olup olmadıkları ortaya çıkar. Öğrencilerin kısa sürede internet üzerinden artık başvurularını gerçekleştirebilmektedir. 

KYK BURS BAŞVURUSU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ! 

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Günümüzde yapılmakta olan bu çalışmaların hemen hemen her biri artık çok daha kısa sürelerde internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler aynı zamanda bu Kredi Yurtlar Kurumundan alacak olduğu hizmetlerden biri olarak da maddi olarak burs imkânı tanınır. Burs verilen öğrenciler artık üniversite okurken çok daha iyi şartlar altında bu çalışmalardan yararlanabilirler. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun yapmaya ihtiyaç duyduğu bu burs sayesinde düzenli olarak bir gelir elde ederler. Öğrenciler artık okurken aynı zamanda bu şekilde bir gelir ile ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayabilirler. Devlet tarafından idare edilen bu Kredi Yurtlar Kurumu sayesinde bu tür burs avantajlarından da yararlanabilirler. Her yıl lisans eğitimi almaya hak kazanan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu bu tür hizmetlerden yararlanabilmeleri için öncelikle bazı başvuruları yerine getirmeleri gerekir.

KYK Burs Başvurularını Kimler Nasıl Gerçekleştirebilir?

Öğrencilerin hepsi bu KYK burs başvurusundan yardım alabilirler. Öğrencilerin internet ile erişimlerini sağladıkları hemen hemen her ortamda bu çalışmalardan kısa sürede yararlanabilirler. İnternetin kullanım alanının artmasından sonra artık öğrenciler kısa sürede bu başvurularını gerçekleştirebilirler. İnternet ortamında erişim sağlayacak oldukları her durumda kısa birkaç işlemin ardından öğrencilerin başvurularını yapması mümkündür. KYK burs başvurusu için e-Devlet sistemine giriş yapmaları gerekir. E-Devlet sistemi üzerinde bulunan giriş işlemlerinin hemen sonrasında öğrenciler kısa sürede bu çalışmalardan yararlanabilirler. Online işlemlerin bulunduğu bu sistem sayesinde öğrenciler kolay bir şekilde bu çalışmaları kullanabilir. Artık günümüzde bu sistemin kullanımı her geçen gün daha da çok artmaya başlamıştır. Öğrenciler erişim sağlayacak oldukları çeşitli alanlara giriş yaparak kısa sürede bu çalışmalardan hizmet alabilirler. E-Devlet online sistem içerisinde yer alacak olan binlerce çalışma vardır. Öğrenciler E-Devlet şifresi ile bu sisteme öncelikle giriş yaparlar. Ardından da bu çalışmalardan yararlanabilmeleri için en geniş işlemlerini e-Hizmetler üzerinden bulabilirler. Öğrencilerin kısa sürede yapacak olduğu bu çalışmaların her biri oldukça kolaydır. Öğrenciler sisteme giriş yaptıktan sonra da artık KYK burs başvurularını yapmışlardır. Kasım ayına girilmesiyle beraber adayların büyük bir merakla beklediği işlemlerden biri KYK burs başvuru sonuçları olmuştur. KYK burs başvuru sonuçlarına erişim sağlamak için öğrenciler KYK’nın resmi sayfasını kullanabilirler. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğu da KYK burs başvuru sonuçları açıklandığında bu sistemi kullanabilirler. Çünkü KYK burs başvuru sonuçları bu şekilde internet sistemi üzerinde açıklanacaktır. 

KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarını bekleyen öğrenciler için heyecan dorukta. Kısa bir süre içerisinde açıklanması beklenen sonuçlar için KYK açıklama yaptı. Değerlendirmelerin devam ettiğini belirten KYK burs ve kredi son
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi