Başlığım

Malatya Valisi Mustafa Toprak'tan 10 Kasım Mesajı

Vali Toprak, Türk milleti sonsuza dek sizi en derin duygularla sevecek ve hayatının her safhasında coşkuyla yaşatacaktır.

Malatya Valisi Mustafa Toprak'tan 10 Kasım Mesajı
Malatya Valisi Mustafa Toprak'tan 10 Kasım Mesajı
Bu içerik 1507 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78’inci yıldönümü dolayısıyla anma programları düzenlendi.

Program çerçevesinde Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törende çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Atatürk Anıtı önündeki törene, Vali Mustafa Toprak, 2.Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu,Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, adli, askeri ve mülki idare amirleri ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören çelenk sunumu, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Toprak anıt şeref defterine “Kurtuluş Savaşımızın Önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu Aziz ATATÜRK,

Aramızdan ayrılışınızın 78. Yıldönümünde Türk Milleti olarak saygılarımızı, minnetlerimizi sunmak ve aziz hatıralarınızı yâd etmek üzere manevi huzurlarınızdayız.

Her 10 Kasım'ın gönlümüzde oluşturduğu kaçınılmaz hüzne rağmen izinizde yürümenin, ilke ve inkılâplarınıza sarılmanın ve temelini attığınız modern Türkiye'nin yükselmesi için çalışıyor olmanın engin huzurunu yaşamakta, Türk Milleti'nin medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesi idealinizi idame ettirmek amacıyla ülke olarak işaret ettiğiniz uygarlık yolunda önemli mesafeler kat etmekte, geleceğin Güçlü Türkiye'sine adım adım ilerlemekteyiz.

Türk Milleti olarak sarsılmaz azminizi, kararlılığınızı ve Vatan aşkınızı daima örnek aldığımızdan, dün Devletimizin bekası için ortaya koyduğunuz “imkânı olan değil imanı olan kazanır” ifadesinde vücut bulan Milli Mücadele ruhunu aynıyla muhafaza ettiğimizden, içeride ve dışarıda üzerimizde uygulanmaya çalışılan hain planları her ne pahasına olursa olsun bozup tarihin tozlu raflarına kaldıracağımızdan şüpheniz olmasın.

Sizin, Kahraman Silah Arkadaşlarınızın ve kanını Vatan toprağına katık eden şan ve şeref abidesi Şehit ve Gazilerimizin mukaddes emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekası uğrunda bize düşen en büyük görevin, istiklâl ve istikbalimize, milli ve manevi değerlerimize sadakatle sahip çıkmak ve tunç yüreklerinde Vatan, Millet, Devlet ve Bayrak aşkı taşıyan nesiller yetiştirmek olduğundan emin ve müsterih olunuz.

“En büyük eserim” dediğiniz Cumhuriyete yön veren, sürekli gelişimi ön gören ilke ve inkılâplarınız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilham kaynağımız olmaya devam edecektir. Türk Milleti sonsuza dek Sizi en derin duygularla sevecek ve hayatının her safhasında coşkuyla yaşatacaktır.

Necip Türk Milleti bu ulvi vazifenin ifasından asla yılmayacak, yorulmayacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar olacaktır.

Aziz ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun.” yazarak imzaladı.  

 

Malatya Valisi Mustafa Toprak 10 Kasım
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”