Başlığım

İnsani İlişkiler Her Şeyin Temelini Oluşturur

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Belediye Akademisi Hizmetiçi Eğitim Programları kapsamında Büyükşehir ve ilçe belediye personellerine yönelik düzenlenen eğitim ve bilgilendirme toplantısı başladı.

İnsani İlişkiler Her Şeyin Temelini Oluşturur
İnsani İlişkiler Her Şeyin Temelini Oluşturur admins
Bu içerik 2260 kez okundu.

14 Eylül 2015 Pazartesi günü Anemon Otelde gerçekleştirilen Eğitim ve Bilgilendirme toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Genel Sekreter Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcıları Ertan Mumcu, Ercan Turan, Zeki Sarılar, Daire Başkanları ile il ve ilçelerden çok sayıda belediye personeli katıldı.
Belediyeler Birliğinin görev ve çalışmaları hakkında yapılan slayt gösterisinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır açılış konuşması yaptı.
Çakır: Türkiye Belediyeler Birliği çok önemli görevler yerine getiriyor
Başkan Çakır açılış konuşmasında, “Türkiye Belediyeler Birliği, yerel yönetimler ve geleceğe yönelik çalışmalarla çok önemli görevler yerine getiriyor. Bu çalışmalarından dolayı Türkiye Belediyeler Birliğine teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar yaptığımız çalışmalar ve geldiğimiz mesafeyi iyi görmemiz ve geleceğe yönelik sağlıklı planlamalar yapmamız gerekiyor." dedi.
Gelişmelere her zaman açık olmalıyız
Hizmetiçi eğitimlerin yerel yönetim personellerinin konularına hakimiyeti anlamında büyük önem taşıdığını belirten Başkan Çakır, "Her arkadaşımız kendi branşında başarılı olabilir, ama bu tek başına yeterli olmayıp gelişmelere de her zaman açık olmalıyız. Alışmış olduğumuz çalışma sistemindeki eksiklikleri bu eğitim programları ile ortadan kaldırabiliriz. Yerel Yönetimlerde çalışan arkadaşlarımız geneli düşünmek, vatandaşların belediyelere bakışını ve belediyelerden beklentilerini görmek zorundadır. Vatandaşların istek ve taleplerine cevap verebilecek şekilde kendini yetiştirmelidir" şeklinde ifadelere yer verdi.
İletişimle çözemeyeceğimiz sorun yoktur
Çakır, "Belediyelerimizin birçok birimi sürekli halkla iç içe çalışıyor. Bundan dolayı halkla ilişkiler belediyeler için çok önemli. Vatandaşlar her zaman ilgi, nezaket ve sorularının cevaplanmasını bekler. Vatandaşların taleplerinin iyi bir şekilde  ele alınması ve bu bilinçle hareket edilmesi gerekir.
İletişimle çözemeyeceğimiz sorun yoktur. İnsani ilişkiler her şeyin temelini oluşturur. İnsani ilişkilerle başarıyı daha ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Bu nedenle, Türkiye Belediyeler Birliği ve ilçe belediyelerimiz ile birlikte düzenlemekte olduğumuz eğitim programlarının personellerimiz açısından verimli olacağına inanıyorum. Bu tür organizasyonlar aynı zamanda Büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak işbirliği ve koordinasyon noktasında da bizlere önemli katkılar sağlamaktadır.
Bu nedenle düzenlenen programa iştirak eden bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.
Kişisel Gelişim Uzmanı Canten Kaya: Başkan Çakır'a teşekkür ediyorum
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın açılış konuşmasının ardından Kişisel Gelişim Uzmanı Canten Kaya slayt eşliğinde Halkla İlişkiler ve İletişim konularında bilgiler aktardı.
Canten Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a kendilerini yalnız bırakmayarak eğitim programlarına katıldığı için teşekkür ederek, “Eğitim için hazırlanan ortamın kaliteli olması,  eğitime verilen değeri gösteriyor. Eğitime verdiği değerden dolayı sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
18 Eylül 2015 Cuma günü sona erecek olan Hizmetiçi Eğitim Programları kapsamında; İhale Yöntem ve Süreçleri, Belediyenin Görev ve Yetkileri, İmar Planlarının Yapımı ve Uygulaması, İş Sağlığı ve Güvenliği, Toplu İş Hukuku ve İşçilerin Kıdem Tazminatı, Kamu Mali Yönetim Sistemi, Resmi Yazışma Kuralları, Belediyelerde Norm Kadro Uygulaması ve Disiplin Uygulamaları gibi konular uzmanları tarafından ayrıntılı bir şekilde anlatılacak.  

 

İnsani İlişkiler Her Şeyin Temelini Oluşturur Ahmet Çakır Ertan Mumcu Ercan Turan Zeki Sarılar Canten Kaya
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”