Başlığım

Yeşilyurt Belediyesi Fahri Kayahan Bölgesinde Bisiklet Yolu Uygulaması Başlattı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, modern kentlerin ulaşım planlamalarında ayrı bir öneme sahip bisiklet yolu projesini alt yapısı uygun sokaklara yapmaya başladı. Fahri Kayahan Bulvarındaki bazı sokaklar bisiklet yoluna kavuştu.

Yeşilyurt Belediyesi Fahri Kayahan Bölgesinde Bisiklet Yolu Uygulaması Başlattı
Yeşilyurt Belediyesi Fahri Kayahan Bölgesinde Bisiklet Yolu Uygulaması Başlattı admins
Bu içerik 2942 kez okundu.

İlimizde bisiklet kullanımını kısıtlayan alt yapı yetersizliği ve bağımsız bisiklet yolu eksikliğini göz önünde bulunduran Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat,  bizzat takip ettiği proje ile ilk bağımsız bisiklet yolu uygulamasını Fahri Kayahan Bulvarında gerçekleştirdi. Yeşilyurt sokaklarında ilk kez uygulaması gerçekleştirilen bisiklet yolunda “mavi renk” kullanıldı.  Gerçekleştirilen bu farklı uygulama ile trafik güvenliğini arttırmak amacıyla bisiklet yolunun dikkat çekici ve uyarıcı olması sağlandı. 
Belediye Başkanı Polat, beraberinde Başkan Yardımcıları Mehmet Güner, Mehmet Çınar, İŞGEM Genel Müdürü Mehmet Karaman, Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte devam eden bisiklet yolu çalışmalarını yerinde inceledi.
BAŞKAN POLAT, “CADDE VE SOKAKLARDA BİSİKLET KULLANAN VATANDAŞLARIMIZ DAHA RAHAT GEZECEKLER”
Bağımsız bisiklet yolu projesini ilk kez Fahri Kayahan Bulvarındaki bazı caddelerde uyguladıklarını ifade eden Başkan Polat, “Malatya’da bisiklet kullanan vatandaş sayısı oldukça fazla, hizmet sınırlarımız içerisindeki cadde ve sokaklarda bisiklet kullanan vatandaşların rahatlıkla gezecekleri yollar yapıyoruz. İlk olarak Fahri Kayahan Bulvarındaki alt yapısı uygun caddelerde bu uygulamayı hayata geçirdik. İlçenin estetik yapısına olumlu kazanımlar sağlayacak olan proje içerisinde yayaların kullanacağı kaldırımlar, bisiklet yolu ve araç yolu ayrı ayrı planlandı ve buna göre de çalışmalar sürüyor. Ekiplerimizin projeye bağlı olarak sürdürdükleri çalışmalar neticesinde çok güzel bir görüntü ortaya çıktı. Vatandaşlarımız yapılan yolda gönül rahatlığıyla bisiklet kullanabilecekler, halkımızdan da çok güzel tepkiler alıyoruz. Yollarımız birbirini bütünleyen, araç ve bisiklet akışının düzgün bir şekilde yapılmasına imkan tanıyacak şekilde projelendirildi. Mahalle halkımıza şimdiden hayırlı olsun, emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ederim” dedi.
İnceleme ziyareti esnasında bisiklet süren çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Polat,”Sizin daha güzel ve sağlıklı ortamlarda yaşamanız için yaptığımız bu yollara sahip çıkmanızı ve en iyi şekilde kullanmanızı istiyoruz” dedi. Çocuklarda Başkan Polat’a bisiklet yolu için teşekkür ettiler.
“Bisiklet Yolu” projesinin altyapısı müsait olan diğer cadde ve sokaklara da uygulanacağını söyleyen Başkan Polat, Fahri Kayahan Bulvarı ara sokak ve caddelerde devam eden kaldırım yenileme çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Kaldırım çalışmalarına ilişkin projeleri inceleyen Başkan Polat, inceleme gezisi sırasında tespit edilen eksiklerin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.
 

Yeşilyurt Belediyesi Fahri Kayahan Bölgesinde Bisiklet Yolu Uygulaması Başlattı Hacı Uğur Polat Fahri Kayahan Bulvarı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”