Başlığım

Parkalara Geri Dönüşüm Kutuları Yerleştirilirdi

Battalgazi Belediyesi’nin sürdürdüğü uygulama ile “Çevreci Parklar” oluşturuluyor. Bu kapsamda insan yoğunluğunun olduğu parklar öncelikli olmak üzere ilçe genelindeki parklara Geri Dönüşüm Kutuları yerleştiriliyor.

Parkalara Geri Dönüşüm Kutuları Yerleştirilirdi
Parkalara Geri Dönüşüm Kutuları Yerleştirilirdi adminf
Bu içerik 2103 kez okundu.

 Battalgazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün "Temiz Parklar Projesi "  kapsamında bölgede ilk kez uygulamaya koyduğu ve ilk aşamada ilçe genelinde 12 parkta montajları gerçekleştirilen "Geri Dönüşüm Kutuları" ile yeni bir farkındalık oluşturuldu. Battalgazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü - Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile birlikte yürütülen proje kapsamında, daha önce ana arterler ve farklı noktalara yerleştirilen Geri Dönüşüm Kutuları, insan yoğunluğunun fazla olduğu park alanlarına da yerleştiriliyor. Atatürk'ün "Biz Doğayı Korursak, Doğada Bizi Korur" sözünden yola çıkarak gerçekleştirilen uygulama, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Battalgazi Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ortak çalışması ile alt yapısı ve sosyal donatıları tamamlanmış, ilçemiz sınırlarında bulunan parklarımızda, ambalaj atıklarının çöpe atılmaması için Geri Dönüşüm Kutuları yerleştirilmeye başlanmıştır. Ülkemizde ambalaj atıklarının önemi, farkındalığın arttırılması, ekonomiye katkı sağlaması ve en önemlisi de yeni devreye giren Malatya Düzenli Katı Atık Sahası’nın (Çöp Deposu) uzun yıllar hizmet vererek kısa sürede ömrünü tamamlamaması için yerinde ayrıştırma mantığıyla Geri Dönüşüm Kutuları parklarımıza konulmaktadır.  Bu geri dönüşüm kutularına, halkımızın kullandığı plastik su şişesi, cam, kağıt-karton ve metal kutuların atılması için bilinçlendirme çalışmalarımızda tüm hızıyla devam etmektedir” denildi.
Kadıçayır Mahalle Muhtarı Alaattin Eren, parklara konulan geri dönüşüm kutularının önemine dikkat çekerek, “Geri dönüşüm kutuları, hem Türk ekonomisine hemde çevre temizliğine büyük katkı sağlamıştır.
 

Parkalara Geri Dönüşüm Kutuları Yerleştirilirdi Temiz Parklar Projesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Atatürk Malatya Düzenli Katı Atık Sahası Çöp Deposu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”