Başlığım

Salköprü Kapalı Spor Salonu Hizmete Hazır

Salköprü Mahallesinde bulunan Kapalı Spor Salonu baştan sona yenilendi.

Salköprü Kapalı Spor Salonu Hizmete Hazır
Salköprü Kapalı Spor Salonu Hizmete Hazır adminf
Bu içerik 1382 kez okundu.

Malatya İl Özel İdaresi tarafından yapımına başlanan, ancak Malatya'nın büyükşehir olmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesine devredilen Salköprü Kapalı Spor Salonu, Büyükşehir Belediyesi'nce yeniden tadil edilerek, çevre düzenleme çalışmalarıyla birlikte  sporcuların hizmetine sunulacak hale getirildi.
Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nün yanısıra salon sporları ile ilgili amatör spor kulüplerinin de istifade edebilecekleri Salköprü Kapalı Spor Salonu; basketbol, voleybol, hentbol, güreş, kick box, judo, tekvan do, karate, atletizm gibi salon sporlarına hizmet verecek.
Bölgesinde önemli bir boşluğu dolduracak
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kültürel, sosyal ve sportif tesislere büyük önem verdiklerini kaydederek, “Bilindiği gibi ilk göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana şehrimize çok sayıda sosyal tesis kazandırdık. Semt konakları, Çok Amaçlı Sosyal Tesisler, Yaşam ve Spor Merkezi, Kadın Kültür ve Spor Merkezi bu tesislerimizden bazılarıdır.
Salköprü Kapalı Spor Salonumuzun da eksikliklerini gidererek hizmete hazır hale getirmiş bulunuyoruz. Kısa zamanda bu salonumuzu hizmete açarak vatandaşlarımızın, özellikle de gençlerimizin istifadesine sunacağız. Kuzey Garajı ile Salköprü Semt Konağı’mızın yanıbaşındaki bu tesis, bölgesinde önemli bir boşluğu doldurmuş oluyor. Şimdiden spor camiamıza ve Malatya'mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Salköprü Kapalı Spor Salonu Hizmete Hazır Kuzey Garajı Salköprü Semt Konağı Ahmet Çakır basketbol voleybol hentbol güreş kick box judo tekvan do karate atletizm
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi