Başlığım

Mişmişpark Girişi İle Araştırma Hastanesi Arası Düzenleniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, çevre yolunun Mişmişpark girişi ile Araştırma Hastanesi Kavşağı arasında kalan bölümünde, taraklı beton kaldırım çalışmalarına başlandı.

Mişmişpark Girişi İle Araştırma Hastanesi Arası Düzenleniyor
Mişmişpark Girişi İle Araştırma Hastanesi Arası Düzenleniyor adminf
Bu içerik 1254 kez okundu.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında; sözkonusu bölgede 3750 metre uzunluğundaki yolun her iki tarafına 2 metre eninde taraklı beton kaldırım yapılacak.  Kaldırım çalışmaları kapsamında bugüne kadar 2000 metreküp stabilize dolgu çalışması gerçekleştirildi. Yapılan stabilize dolgu zemin üzerine ise kaldırım çökmelerinin önlenmesi ve daha dayanıklı olması için hasır çelik döşendikten sonra beton dökümü yapılıyor.
Büyükşehir Belediyesi ayrıca, çalışmaların sürdüğü yol güzergahında yeşil doku oluşturmak amacıyla da 9 metre aralıklarla fidan dikimi için yer bırakıyor. Dikimi gerçekleştirilecek olan fidanların sulanması için de kaldırım çalışmalarının başladığı günden bugüne kadar 1000 metre civarında sulama sistemi döşendi.
Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi tarafından Mişmişpark girişi ile yapımı devam etmekte olan Yeni Malatyaspor Stadı devamındaki kavşağa kadar olan kısımda orta refüjde toprak tesviye çalışması bitme aşamasına getirilmiş olup, fidan dikimi ve çimlendirmesi yapılacak.

 

Mişmişpark Girişi İle Araştırma Hastanesi Arası Düzenleniyor Yeni Malatyaspor Stadı refüjde
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi