Başlığım

Motaş Kalite Belgesi Aldı

MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı; “insan odaklı işletme politikamız gereği yürüttüğümüz toplu taşım hizmetimizin kalitesini belgelendirdik” diyerek şu açıklamalarda bulundu:

Motaş Kalite Belgesi Aldı
Motaş Kalite Belgesi Aldı adminf
Bu içerik 1283 kez okundu.

 “Kurumlar, kendi içinde problemlerini çözdükçe birimlerini ayrı ayrı kurmaya çalışırlar. Ama yapılması gereken kurumu bu dağınıklıktan kurtarmaktadır. Çünkü dağınık bir yapı çoğu zaman bütüne odaklanmayı engeller. Kuruluşunuza işlerlik kazandıran ve ne olursa olsun tüm hedeflerinizi bir kerede ele alan Entegre Yönetim Sistemi işte tam da bu noktada devreye girer. Bir işi yönetirken onlarca yönetim sistemini sonuca erdirmek zorlu bir iştir ama bunu elde etmek maliyetleri ve dış tetkiklerin aksamasını azaltmanın yanı sıra kuruluşunuz için birçok yönden faydalı olacaktır.
Entegre Yönetim Sistemi, kurumların birden fazla olan yönetim sistemlerini bir araya getirerek oluşturulan sistemler bütünüdür. Sistemler sorunları ayrı ayrı çözmek yerine bu yapı içinde bütünsel olarak yaklaşıp, çözerek birçok yönden kazanım sağlar.
Entegre Yönetim Sistemi uygulayan şirketlerde dört amaç benimsenir;

İnsan mutluluğu (toplam kalite yaklaşımı),
Maliyet yaklaşımı (önleme ve ölçme maliyeti),
Paydaşlık yaklaşımı (beraber var olma) ve
PUKÖ yaklaşımı (sürekli iyileştirme).
“Değişim ve Dönüşümü Sağladık”
Şirket olarak yüklendiğimiz misyonu azami verim ve en az zararla yürütebilmek için Entegre Yönetim Sistemini planladık. Bu çerçevede anlaştığımız özel bir şirket tarafından verilen temel eğitimler sonucunda dokümantasyon çalışmalarına gittik.
Personelin çalışma alanı fiziki olarak elden geçirildi, sağlıklı çalışma koşulları kapsamında tüm detaylara dikkat edilerek hijyen kuralları, hava sirkülasyonunun yeteri miktarda olması, ofis malzemelerinin sağlığa uygun olması sağlandı. Çalışma ortamının güvenli olması için gerekli düzenlemeler yapılarak Entegre Yönetim Sistemi entegrasyonu sağlandı.
Bir yıl boyunca personele uzman eğitimciler tarafından düzenli olarak Entegre Yönetim Sistemi eğitimleri verildi. Gerek kalite standardı, gerek çevreye karşı olan duyarlılığı da kapsayan çevre yönetimi, gerekse iş sağlığı ve güvenliği alanlarında yürüttüğümüz çalışmaları inceleyen kurum yetkilileri;
- ISO 9001( Kalite Standardı),
- ISO 14001 (Çevre Yönetimi Standardı),
- OHSAS 18001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı) eğitimlerinin tamamlandığını, çalışanlarda Entegre Yönetim Sistemi bilincinin oluşturulduğunu görerek kalite belgelerimizi onayladı. Bir yıldır sürdürdüğümüz çalışmaların neticesinde gerekli belgelerimizi aldık. Toplu taşım hizmetini yürütürken aldığımız belgelerin gerektirdiği bütün şartlar korunacak, hatta daha da geliştirilecektir. Hizmet kalitemizi daha da yükseltecek, çevre duyarlılığımız azami seviyede ilerlerken iş sağlığı ve güvenliğine gerekli hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz”

 

Motaş Kalite Belgesi Aldı PUKÖ OHSAS Çevre Yönetimi Standardı Kalite Standardı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”