Başlığım

Hünerli Eller Buluşması 2 Sergisi İptal Edildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde düzenlenmesi planlanan “Hünerli Eller Buluşması 2” sergisi Dağlıca saldırısı sebebiyle iptal edildi.

Hünerli Eller Buluşması 2 Sergisi İptal Edildi
Hünerli Eller Buluşması 2 Sergisi İptal Edildi adminf
Bu içerik 1110 kez okundu.

Kadın Kültür ve Spor Merkezi kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserlerinin görücüye çıkarılması planlanan sergi, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesindeki menfur terör saldırısı dolayısıyla yapılmadı. Sergide müzik dinletisi ve defile de gerçekleştirilecekti. Sergi için Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde yoğun hazırlıkların yapıldığı esnada Dağlıca’dan gelen terör saldırısı haberi tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da büyük üzüntüyle karşılandı. Saldırı dolayısıyla sergi programından vazgeçildi.
Açık hava sinema gösterimleri de iptal
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaşanan terör saldırıları dolayısıyla büyük üzüntü içinde olduklarını dile getirerek, “Terör saldırılarını kınıyoruz. Saldırılarda Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Saldırılar dolayısıyla bizler de çeşitli programlarımızı iptal ettik. Kadın Kültür ve Spor Merkezi’mizdeki serginin yanı sıra düzenlemeyi planladığımız açık hava sinema gösterimlerini de programlarımızdan kaldırdık” açıklamasında bulundu.

 

Hünerli Eller Buluşması 2 Sergisi İptal Edildi Hakkari Yüksekova Ahmet Çakır Hünerli Eller Buluşması 2
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”