Başlığım

Çocukların Hayalleri İstekleri Gerçeğe Dönüştü

Yeşilyurt Belediyesinin sosyal sorumluluk projelerinden “KEŞKE” projesi “Bütün Çocuklar Mutlu Olsa” sloganıyla Yeşilyurt sınırları içerisinde yaşayan 5 ile 13 yaş aralığındaki yetim ve öksüz çocukların hayalleri istekleri gerçeğe dönüşüyor.

Çocukların Hayalleri İstekleri Gerçeğe Dönüştü
Çocukların Hayalleri İstekleri Gerçeğe Dönüştü adminf
Bu içerik 1253 kez okundu.

Bugüne kadar Yeşilyurt Belediye sınırları içerisinde 200 çocuğun hayallerini gerçeğe dönüştüren Yeşilyurt Belediyesi, Dün Yakınca Mahallesi’nde ikamet eden dört yetim ve öksüz çocuğun keşkelerini gerçekleştirdi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın ziyaret ettiği çocukların hayal ve istekleri gerçeğe dönüştü.
Başkan Polat, Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Cavit Aslan, Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Lütfi İnan ve Yakınca Mahalle Muhtarı Kadir İnan birlikte Yakınca Mahallesi’nde yaşayan Hiranur, Esma, Gülşen ve Melisa isimli dört çocuğu evlerinde ziyaret ederek “KEŞKE”lerini gerçekleştirdi. Yeşilyurt Belediyesine ilettikleri isteklerinin hayata geçmesinden dolayı büyük bir mutluluk yaşayan çocuklar, kendilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür ettiler.
BAŞKAN POLAT,”ÇOCUKLARIN MUTLU OLDUĞU BİR DÜNYADA HUZURSUZLUK OLMAZ”
Çocukların mutlu olduğu bir dünyada huzursuzluğun olmayacağını ifade eden Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Çocuklarımızın hayallerini gerçeğe dönüştürme şansını bize nasip ettiği için Allah’a şükürler olsun” dedi.
“Keşke” Projesi toplum içerisindeki sosyal sorumluk duygusunu artırmaya yönelik küçük bir adım diyen Başkan Polat, “Keşke Bütün Çocuklar Mutlu Olsa” projemiz içerisinde 5 ile 13 yaş aralığındaki yetim ve öksüz çocuklarımızı belirleyerek onların hayal dünyasında keşke olsa dedikleri isteklerini verilen bir forma yazmalarını istiyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personellerimiz projeye katılan çocuklarımızı bizzat yaşadıkları evlerde ziyaret ederek, çocuklarımızın üç isteklerini yazılı olarak alıyorlar, hazırlanan raporları okuyunca gerçekten çok etkileniyorum ve gözlerim yaşarıyor. Çocuklarımız çok saf, samimi ve içten duygularla hayallerini yazıp bize ulaştırıyorlar. Başvuru formlarını incelediğim zaman kırmızı ayakkabı, bisiklet, büyük ayıcık, bilgisayar, futbol topu hayalini kuran yavrularımızın olduğunu gördüm. Bu çocuklarımızın “keşke” olsa dedikleri isteklerini çok doğal ortamda ve aniden sorulan sorular çerçevesinde söylemiş oldukları isteklerini yerine getiriyoruz” dedi.
BAŞKAN POLAT, “EVLATLARIMIZIN YÜZLERİNDEKİ GÜLÜMSEMEYİ GÖRMEK HER ŞEYE DEĞİYOR”
Çocuklarımızın mutlulukları her şeye değiyor. Hayalleri gerçeğe dönüşen evlatlarımızın yüzlerindeki gülümsemeyi görmek her şeye değiyor. İstekleri tespit edilen yavrularımızın hediyelerini vermek için vaktim ve programımım müsait oldukça ben katılmaya çalışıyorum. Başkan Yardımcılarımız, Birim Müdürlerimiz ziyaretlerde bulunarak hediyeleri teslim ediyorlar. Çocuklarımızın hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi ve onları mutlu etmeyi bize nasip ettiği için Allah’a binlerce kez şükürler olsun” dedi.
Başkan Polat, “Yakınca Mahallesinde anneanneleriyle birlikte yaşayan dört kızın hayal ettikleri hediyeleri teslim ettiklerini ifade eden Başkan Polat, “Dört kızımızın isteklerini yerine getirdiğimiz için çok mutluyuz. Hediyeler arasında benim en fazla önem verdiğim kitap setidir. Çocuklarımızın okuması, öğrenmesi, kendilerini geliştirmeleri için kitap okumaları gerekiyor. Proje kapsamında ziyaret ettiğimiz çocuklarımızın okumaları için her yaşa göre hediye kitap seti yerleştiriyoruz. Çocuklarımızdan da bu kitapları mutlaka okumalarını istiyorum” dedi. 

Çocukların Hayalleri İstekleri Gerçeğe Dönüştü KEŞKE Hacı Uğur Polat Keşke Bütün Çocuklar Mutlu Olsa Hacı Uğur Polat Yakınca Mahallesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”