Başlığım

Yeşilyurt Belediyesi Yeşil Konaklarda Meslek İçi Eğitim Semineri Başladı

Yeşilyurt ( Çırmıktı ) Yeşil Konak toplantı salonunda bir hafta boyunca devam edecek olan Eğitim Seminerinin açılış toplantısına Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Başkan Yardımcıları Haydar Şahin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muaz İçen, Birim Müdürleri ve Yeşil Konaklarda görev yapan 34’e yakın idareci ve eğitimci katıldı.

Yeşilyurt Belediyesi Yeşil Konaklarda Meslek İçi Eğitim Semineri Başladı
Yeşilyurt Belediyesi Yeşil Konaklarda Meslek İçi Eğitim Semineri Başladı adminf
Bu içerik 1076 kez okundu.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminere katılan eğitimciler,  bir yıl boyunca Yeşil Konaklarda verilecek eğitim içerikleri ile ilgili sunumlar gerçekleştirecek, deneyim ve birikimlerini karşılıklı fikir alış verişi şeklinde paylaşacaklar. Kurs bitiminde düzenlenecek törenle katılımcılara sertifikaları dağıtılacak.

Polat, “Yeşil Konaklar Sosyal Ve Kültürel Belediyeciliğin En Fazla Yaşatıldığı Yerler”

Seminerin açılışına katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşil Konaklarda verilen eğitimler ve personellerin dikkat etmeleri gereken konulara ilişkin olarak düşüncelerini paylaştı. Yeşil Konakların sosyal ve kültürel belediyeciliğin en fazla yaşatıldığı yerler olduğunu söyleyen Başkan Polat, kursa katılanların tek tek kendilerini tanıtmasından sonra yaptığı konuşmada, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren sosyal ve kültürel belediyeciliğe önem verdik. “Yeşil Konak” projemiz kapsamında kapanan belediye binalarımızın dönüşümünü gerçekleştirdik. Bu hizmet binalarında çocuklarımıza, gençlerimize ve bayanlarımıza yaz ve kış dönemlerinde hem ders takviyesi hem de çeşitli sanatsal eğitimler veriyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu projede değişime ve dönüşüme uğrayan binaların kullanımı ve personel istihdamıyla ilgili bir bedeli vardı, biz bu bedeli seve seve ödedik” dedi.

Polat, “10 Yaşındaki Çocukla, 70 Yaşındaki Teyzemiz Aynı Ortamda Eğitim Alıyor”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Yeşil Konaklarda verilen eğitimler geleceğimize yatırım, çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasına yönelik bir katkı. Minik yavrularımıza hem yeteneklerini geliştirme konusunda yön gösteriyor, hem de derslerini takviye edecek imkânlar oluşturuyoruz. Kurslarımız sadece çocuklarımız ve gençlerimizle sınırlı değil tabiî ki, yaz döneminde temel dini eğitimler, sportif faaliyetler, beceri kursları bağlama, gitar, dikiş - nakış kursu, resim kursuna katılan bayanlarımız zamanlarını faydalı bir şekilde geçirerek, hem öğreniyorlar, hem de ev bütçesine katkı sağlıyorlar. 10 yaşındaki çocukla 70 yaşındaki teyzemiz aynı ortamda ders alarak, birlikte öğreniyorlar. Bu süreci aksatmadan devam ettireceğiz. Sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerimizi her geçen gün geliştireceğiz” dedi.

Polat, “En Büyük Görev Öğretmenlere Düşüyor”

Yeşil Konak hizmet binalarında en büyük görevin idarecilere ve öğretmenlere düştüğünü belirten Başkan Polat, “Bizler binalarımızı hazır hale getirdikten sonra çocuklarımızı öğretmenlere yani sizlere teslim ettik, en büyük görev sizlere düşmektedir. İhmalkârlık yapmadan, disiplinden taviz vermeden işlerimize sıkı sıkıya sarılmalıyız. Buraya başvuran her yaştan vatandaşımızın en iyi şekilde öğrenmesi için fedakârlık yapmalıyız. Bizim gibi sorumluluk altında olanların izin yapma ve dinlenme lüksü yoktur. Gece gündüz demeden güzel bir gelecek ve nesil yaratmak için çalışmak zorundayız. Bizler ancak sistem oturduktan sonra belki yürüyebiliriz, dinlenebiliriz. Lakin dinlenmemizin temelinde daha ileriye gitmek içindir, daha çok çalışmak içindir” dedi.

Polat, “Öğrenci Velisini Doğru Yönlendirirsek, Öğrencinin Gelişimine Katkı Sunacaktır”

Konuşmasında öğretmenlere tavsiyelerde bulunan Başkan Polat, “Hizmet binalarımıza başvuran her yaştan vatandaşımızın buralardan memnun kalıp iyi şekilde öğrenmesi için öğretmenlerimizin fedakârlığı ayrı bir önem taşıyacak. Çok kutsal bir meslek icra ediyorsunuz, yılın sadece belli bir dönemi dışında edindiğiniz eğitimleri ve deneyimleri yaz-kış demeden buraya gelenlere aktarıyorsunuz, hepinize çok teşekkür ediyorum. Peygamberimiz Hz. Muhammed ( S.A.V.) bir Hadis-i Şerifinde “İlim Çin de de olsa gidin alın” diye buyurmuş. Yine Hz. Ali “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyerek öğretmenliğin önemi ortaya koymuştur. Bana açıkçası “meslek anlamında ilk tercihin ne olurdu” diye sorsalar, cevabım öğretmenlik olurdu. Bir yandan işinizi yaparken bir yandan Allah’ın rızasını da kazanmış oluyorsunuz, bu süreçte sizin özveriniz ve çabanıza fazlasıyla ihtiyaç duyacağız. Yaptıklarımızı özellikle öğrenci velilerine çok iyi anlatmanız lazım. Sizler bir yandan öğretirken, bir yandan öğrenci velilerinin ne yapması gerektiği konusunda bilgilendirme yapmanız gerekecek, veliyi doğru yönlendirirsek öğrencinin gelişimine katkı sunacaktır” dedi.

Polat, “2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun, Başarılar Diliyorum”

Kurban Bayramı sonrasında yeni döneme başlayacaklarını belirten Başkan Polat, “Yaz dönemi çalışmalarının tamamlanmasından sonra Kurban bayramının hemen ardından kış dönemi eğitimlerine başlayacağız. Geride bıraktığımız dönemlerde olduğu gibi en yüksek derecede çocuklarımıza faydalı bilgiler verelim onların güzel bir geleceğe sahip olmaları için iyi bir eğitim ortamı yaratalım. Yeni dönem şimdiden Yeşilyurt Belediyesine, halkımıza, öğrencilerimize ve sizlere hayırlı olsun, başarılar dilerim” dedi.
 

Yeşilyurt Belediyesi Yeşil Konaklarda Meslek İçi Eğitim Semineri Başladı Hacı Uğur Polat Hz. Muhammed Yeşil Konak Haydar Şahin Kültür Sosyal İşleri Muaz İçen
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”