Başlığım

Yeni Malatyaspor, Maça Toplum Arslantepe'yi Sahipleniyor Pankartı İle Çıktı

Yeni Malatyaspor, Alanyaspor ile oynadığı karşılaşmaya "Toplum Arslantepe'yi Sahipleniyor" pankartı ile çıktı. İnönü Stadı'nda oynanan karşılaşmayı Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'da izledi. Malatya’nın Mirası Arslantepe Projesi kapsamında ayrıca proje ortaklarının katılımı ile basın gezisi gerçekleştirilecek. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, dünya kültür mirası için Arslantepe’nin önemli olduğunu söyledi.

Yeni Malatyaspor, Maça Toplum Arslantepe'yi Sahipleniyor Pankartı İle Çıktı
Yeni Malatyaspor, Maça Toplum Arslantepe'yi Sahipleniyor Pankartı İle Çıktı adminf
Bu içerik 1246 kez okundu.

 Yeni Malatyaspor, kendi evinde ağırladığı Alanyaspor maçına "Toplum Arslantepe'yi Sahipleniyor" pankartı ile çıkarak, Arslantepe'nin dünya kültür mirası açısında önemine dikkat çekti. İnönü Stadında oynanan ve binlerce taraftarın izlediği maçı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'da izledi. Yeni Malatyaspor'un galip geldiği maçta açılan "Toplum Arslantepe'yi Sahipleniyor" pankartı taraftardan büyük alkış aldı.
Öte yandan Battalgazi Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Malatya’nın Mirası Arslantepe Projesi kapsamında 2 günlük basın gezisi düzenlenecek. 1-2 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan geziye, proje ortakları olan Arslantepe Destekleme ve Geliştirme Derneği, Anadolu Efes,  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Kültür Bakanlığı temsilcileri, Hürriyet Gazetesi Yazarı Gila Benmayar, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Özlem Yüzak, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu ve proje temsilcileri katılacak.  Malatya’nın Mirası Arslantepe Projesi kapsamında 2 ayrı alan toplantısı gerçekleştirilmiş olup, projenin eksiksiz bir şekilde hedefe ulaşması için çalışmalar öz verili bir şekilde devam ediyor. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, dünya kültür mirası için büyük önem arz eden Arslantepe ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, buranın sağlıklı bir şekilde tanıtılması, gelen yerli ve yabancı turistlerin memnun ayrılmasına yönelik çevre düzenlemesi ve temizlik konusunda ciddi çalışmaların yapıldığını kaydetti. Başkan Gürkan, “Arslantepe ile ilgili çalışmalar bizi her geçen gün daha da UNESCO dünya kültür mirası asıl listesine girilmesi noktasında inancımızı arttırıyor” dedi.
 

Yeni Malatyaspor Maça Toplum Arslantepe'yi Sahipleniyor Pankartı İle Çıktı UNESCO UNDP Arslantepe Destekleme ve Geliştirme Derneği Anadolu Efes Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”