Başlığım

3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası Sona Erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile düzenlenen 3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası, düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası Sona Erdi
3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası Sona Erdi adminf
Bu içerik 1171 kez okundu.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda 6 gün boyunca yapılan karşılaşmaların ardından dereceye girenler belirlendi. Ödül ve belge takdim törenine Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Satranç İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, kurum temsilcileri ile sporcular katıldı.
Törende bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, “Turnuvaya katılan bütün sporcu kardeşlerimize şahsım ve Büyükşehir Belediye Başkanımız adına bir kez daha katılımlarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Umarım Malatya’ya ilk defa ya da ikinci veya üçüncü defa gelenleriniz için şehir olarak, Büyükşehir Belediyesi olarak inşallah memnun bıraktık sizleri. Sizlerin katılımınızla birlikte ilimizde satranca bir kez daha dikkat çektiğimize inanıyoruz. Daha nice Malatya Altın Kayısı Uluslararası Satranç Turnuvalarında sizleri aramızda görmeyi ümit ediyorum. Emeği geçen Türkiye Satranç Federasyonumuza, Gençlik Spor Bakanlığı İl Müdürlüğümüze, hakemlerimize, gözlemcilerimize, velilerimize; hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Faydalı ve başarılı bir turnuva olduğu inancıyla saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
Daha sonra turnuvada dereceye girenlere ödülleri verildi.  Törende, özellikle görme engelli sporcular, büyük alkış aldı.
Satranç Turnuvası 4 kategoride yapıldı
2014 - 2015 sezon vizeli TSF sporcu lisansına sahip tüm sporcular ile FIDE ID numarasına sahip yabancı sporcuların katıldığı yarışmanın A kategorisinde, 1700 Maximum Rating puanı olanlar, B kategorisinde, 1700 Maximum Ratingin altında puanı olanlar, C kategorisinde 10-11-12 yaşında olanlar, D kategorisinde ise 7-8-9 yaşında olan sporcular yarıştı.. 3. Uluslar arası Altın Kayısı Satranç Turnuvası’nda A ve B Kategorilerinde yarışanlara toplamda 35 bin TL civarında nakit ödül dağıtıldı. C ve D kategorilerinde yarışanlara ise teknolojik cihaz ödülü verildi. A kategorisinde birinciye 4 bin, B kategorisinde birinciye bin TL ödül, C ve D kategorisi birincilerine ise Laptop verildi.
Dereceye girenlerin isimlerine 3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası resmi internet sitesi olan http://malatyaopen.tsf.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.
 

3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası Sona Erdi Ertan Mumcu Gençlik Spor Bakanlığı İl Müdürlüğü Cemal Gürsel Toy FIDE ID
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi