Başlığım

Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi, Hayata Bağlıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren Sanat Galerisi, 7’den 77’ye her yaştan vatandaşın ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi, Hayata Bağlıyor
Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi, Hayata Bağlıyor adminf
Bu içerik 981 kez okundu.

Anne-kız resim kursunda
Daha önce kız çocuklarını kurslara getiren Mehpare Oflaz, Sanat Galerisi’ne gelen binlerce vatandaştan biri. Galeriye geldikten sonra kendisinin de ilgisini çeken kursları inceleyen Oflaz, 8 aydır resim kursuna devam ediyor.
8 yaşındaki kız çocuğu ile birlikte resim kursuna katılan Oflaz, “4 yıldır başta Sanat Merkezi olarak hizmet veren daha sonra Sanat Galerisi’ne taşınan Büyükşehir Belediyesi’nin kurslarına kızlarımı getiriyorum. 2 kızım önce el sanatları, şimdi de piyano ile resim kurslarına kaydoldular. Ben de 8 aydır hobi olarak resim kursuna geliyorum. Çok memnunum. İnsanların buralardan faydalanmasını isterim. Muhteşem bir şey yapmışlar. Malatya adına çok güzel hizmetler bunlar. Teşekkür ederim” dedi.
Ortaokul öğrencisi Şeydanur Memiş ise “1 aydır resim kursuna geliyorum. Resim yeteneğimin gelişmesine çok etkisi oluyor. Buraya emekleri olan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Hobi amaçlı geldi, meslek edinecek

Üniversiteye hazırlanan Ayça Doğan da kurslardan dolayı memnuniyetini dile getirerek “1.5 yıldır resim kursuna geliyorum. Bu kurs, gerçekten benim resme olan ilgimi artırdı. İlk başta buraya hobi amaçlı geldim; şimdi bunu ileride mesleğe dönüştürmeyi düşünüyorum. Yani Resim Öğretmeni olmak istiyorum. Bunu gerçekleştirmek için tüm çabamı göstereceğim. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere bu kursun açılmasına vesile olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Devlet Demiryolları Emeklisi Fikret Tata, hobi amaçlı olarak 5 aydır resim kursuna katıldığını anlatarak, “Daha önceki yıllarda evde resimle uğraşıyordum ama buraya gelmenin çok artısı oldu. Malatya Büyükşehir Belediyemizin Sanat Galerisi gerçekten takdire şayan. Çeşitli sanat dallarında çok güzel hizmetler var. Buradan memnunum. Gerçekten güzel bir ortam. Ücretsiz olarak faydalanıyoruz bu tesislerden. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hizmetlerin devamını dilerim” diye konuştu.
Emekli Başkomiser, Ressam olma yolunda
Emniyet teşkilatında çalışarak Başkomiserliğe kadar yükselen ve sonrasında emekli olan Mahmut Yücel, Sanat Galerisi’ne olan beğenisini dile getirdi.
 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Resim Kursu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”