Başlığım

Büyükşehir Belediyesi Kurslarına Katıldılar, Üniversiteli Oldular

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) tarafından düzenlenen kurslar, sosyal ve sanatsal ihtiyaçları gibi eğitime de katkı sunuyor.

Büyükşehir Belediyesi Kurslarına Katıldılar, Üniversiteli Oldular
Büyükşehir Belediyesi Kurslarına Katıldılar, Üniversiteli Oldular adminf
Bu içerik 1268 kez okundu.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesine bağlı Sanat Galerisi’ndeki MABESEM Resim Kursuna devam eden öğrencilerden 12’si daha üniversitelerin yetenek sınavında başarı göstererek Resim bölümlerinde okumaya hak kazandılar. Böylece son 4 yılda MABESEM Resim Kurslarından üniversiteye yerleşen öğrenci sayısı 50 oldu.
Öğrencilere hediyeler verildi
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır adına öğrencileri tebrik eden Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, “Bu kurs, sizlerin hayatında bir dönüm noktası oldu. İleride, ‘Sanat Galerisine gidip çalışmıştık’ diyeceksiniz. Hepinizi tebrik ediyorum. Başarılarınızın ömür boyu devam etmesini diliyorum. Üniversitelerin yetenek sınavları hala devam ediyor. Kurslarımıza katılan diğer öğrencilerin de göstereceği başarılarla üniversiteli olacak kursiyerlerimizin sayısının daha da artacağını bekliyoruz” dedi. Gençay, daha sonra öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.
8’i İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne yerleşen öğrencilerden 2’si Atatürk Üniversitesi, 2’si de Cumhuriyet Üniversitesi’nde okumaya hak kazandı. Ayrıca Resim Kursuna devam edip liseye geçen 7 öğrencinin de yapılan yetenek sınavında başarı göstererek Abdulkadir Eriş Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandığı belirtildi.
MABESEM Resim kursiyerlerinden 2012 yılında 8, 2013 yılında 13, 2014 yılında da 17 kişinin üniversiteye yerleştiği kaydedildi.   

Büyükşehir Belediyesi Kurslarına Katıldılar Üniversiteli Oldular MABESEM Abdulkadir Eriş Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi İhsan Gençay
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi