Başlığım

Camilerimiz Her Yönüyle Örnek

Yeşilyurt Belediyesinin çevre ve insan sağlığına yönelik duyarlılığı artırmak için “Camilerimiz Her Yönüyle Örnek” sloganıyla Yeşilyurt Belediye sınırları içerisinde bulunan 163 camide 27 Nisan’da başlattığı Camiler arası atık pil toplama yarışması vatandaşların büyük ilgisini çekiyor.

Camilerimiz Her Yönüyle Örnek
Camilerimiz Her Yönüyle Örnek adminf
Bu içerik 1002 kez okundu.

Yeşilyurt Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Yeşilyurt İlçe Müftlüğü tarafından “Camilerimiz Her Yönüyle Örnek” sloganıyla ortaklaşa organize edilen yarışma sonucunda 1-7 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Camiler ve Din Görevlileri” Haftası etkinlikleri kapsamında sonuçlar açıklanacak.
27 Nisan -28 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleşen proje kapsamında Yeşilyurt Belediyesi sınırları içerisinde bulunan 163 camiye yerleştirilen atık pil kutuları vasıtasıyla toplanıyor. Bu kutularda biriken atık piller görevli personeller tarafından periyodik olarak toplanarak imha ediliyor. Beş aylık sürede gerçekleşen kampanya çevre bilincinin her yönüyle aşılanması adına büyük önem taşıyor.
BAŞKAN POLAT, “İBADETHANELERİMİZ HER YÖNÜYLE ÖRNEK OLMALI”
Çevre ve insan sağlığı konusunda küçük bir parça pilin telafisi olmayan sonuçlar doğurduğuna dikkat çeken Başkan Polat, “Vatandaşlarımızın en hassas olduğu ve örnek aldığı ibadethanelerimiz her yönüyle örnek olmalıdır” dedi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Küçük bir kalem pilin 4 m2 toprağı kirlettiği, piller çöpe atıldığı takdirde zamanla bozulup toprağı, havayı ve yer altı sularını kirleterek, insan sağlığını olumsuz etkilediği bilim adamları tarafından tespit edilmiştir” dedi.
Atık pillerin insan ve çevre sağlığına ciddi olumsuz etkiler yarattığına dikkat çeken Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Yapılan araştırmalarda sürekli kullanılan pillerin kurşun, kadmiyum, civa ve nikel gibi ağır metaller içerdiği, küçük bir kalem pilin 4 m2 toprağı kirlettiği tespit edilmiştir. Evimizde, işyerlerinde veya sokaklarda kullanma süresi dolan atık piller çöpe atıldığı takdirde zamanla bozulup toprağı, havayı ve yer altı sularını kirleterek, insan sağlığını olumsuz etkilediği, bilim adamları tarafından tespit edilmiştir. Belediye olarak bu tehlikenin önüne geçmek için İlçe Müftülüğümüzle birlikte başlattığımız kampanya çerçevesinde halkımızın da atık pil toplanma faaliyetlerine katılmalarını sağlamak için 163 camimize atık pil toplama kutusu yerleştirdik. Sağlıklı bir gelecek ve sağlıklı bir toplum için atık pillerin çevre sağlığına vereceği zararın önüne geçelim, başlatılan projemize duyarlı tüm vatandaşlarımızın katılmalarını bekliyoruz” dedi.
Başkan Polat, 28 Eylül’de sona erecek olan yarışma sonunda en fazla atık pil toplayan ilk üç caminin talep ettikleri ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ve çevre düzenlemelerine yardımcı olacaklarını sözlerine ekledi.
 

Camilerimiz Her Yönüyle Örnek Camilerimiz Hacı Uğur Polat Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”