Başlığım

Sağlıklı Yaşam Merkezi, 680 Kişiye Özel Egzersiz Reçetesi Sundu

Sağlık Bakanlığı’nca Türkiye geneline yaygınlaştırılması hedeflenen Sağlıklı Yaşam Merkezi, Malatya’da başarıyla faaliyetlerine devam ediyor.

Sağlıklı Yaşam Merkezi, 680 Kişiye Özel Egzersiz Reçetesi Sundu
Sağlıklı Yaşam Merkezi, 680 Kişiye Özel Egzersiz Reçetesi Sundu adminf
Bu içerik 2130 kez okundu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle kurulan Sağlıklı Yaşam Merkezi, özellikle bayanlara yönelik olarak kilo kontrolü ve daha kaliteli yaşam koşullarını sağlamak amacıyla hizmet veriyor. Afyonkarahisar’dan sonra pilot uygulama olarak kurulan ilk merkezlerden biri olan Sağlıklı Yaşam Merkezi, doktor, diyetisyen, hemşire ve ebeden oluşan uzman personeliyle hizmet sunuyor.
Son teknoloji ürünü cihazlar kullanılıyor
Görev yapan personelin, Afyonkarahisar’da düzenlenen “Türkiye Obezite ile Mücadele ve Kontrol Programı kapsamında Uygulamalı Sağlıklı ve Bilimsel Zayıflama Eğitimi” aldıktan sonra hizmete başladığı merkezde; şeker ölçümü, detaylı vücut analizleri, son teknoloji ürünü cihazlarla yapılıyor. Muayene ve tetkiklerden sonra uzman doktor ve diyetisyen tarafından kişiye özel egzersiz reçetesi hazırlanıyor.  
Kuruluşunun üzerinden geçen 10 ay gibi kısa bir sürede bin 680 kişiye hizmet sunan merkez, eğitim çalışmaları da gerçekleştiriyor. Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde bayanlara yönelik obezite, hijyen, akılcı ilaç kullanımı gibi çeşitli konularda verilen eğitim seminerleri zaman zaman farklı mekanlarda da düzenleniyor.

 

Sağlıklı Yaşam Merkezi 680 Kişiye Özel Egzersiz Reçetesi Sundu Türkiye Obezite ile Mücadele ve Kontrol Programı Sağlıklı ve Bilimsel Zayıflama Eğitimi Kadın Kültür ve Spor Merkezi obezite
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”