Başlığım

Kadın Kültür ve Spor Merkezi 18 ayda 48 kurs Düzenledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Malatya’da bayanlara yönelik ilk ve tek tesisi olan Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde yapılan etkinlikler, Merkezde yapılan spor ve diğer günübirlik etkinliklerin yanı sıra düzenlenen kurslarla bayanlar hem zaman geçirirken hem de meslek sahibi oluyorlar.

Kadın Kültür ve Spor Merkezi 18 ayda 48 kurs Düzenledi
Kadın Kültür ve Spor Merkezi 18 ayda 48 kurs Düzenledi adminf
Bu içerik 1355 kez okundu.

Yeşilyurt İlçesi Zaviye Mahallesi’nde 2012 yılından bu yana hizmet veren Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde son bir buçuk yıl içerisinde 50 dolayında kurs açılırken, bu kurslardan 6 bin dolayında kursiyer faydalandı.
18 ayda 48 kurs
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Aile ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde son bir buçuk yılda toplam 48 kurs düzenlendi. En çok spor alanında düzenlenen kurslara kadınlar büyük ilgi gösterirken, kursların sonunda katılımcılara sertifika veriliyor. Toplamda 6 bin dolayında kursiyerin katıldığı Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde düzenlenen kurslar, katılımcılar tarafından ilgiyle takip ediliyor.
Bir taraftan spor yaparken, bir taraftan da meslek ediniyorlar
Kadın Kültür ve Spor Merkezi’ne gelen bayanlar bir taraftan spor yaparken bir taraftan da mesleki kurslara katılarak meslek ediniyorlar. Ayrıca bu merkezde günü birlik etkinlikler de düzenleyerek, sosyal yaşamlarına renk katıyorlar.
Çakır: Yaşam standartlarını yükseltiyoruz
Yapılan yatırım ve hizmetlerle son yıllarda Malatya’nın kabuğunu yırtarak, yaşam standartlarının yükseldiğini belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, sosyal belediyecilik alanındaki bu tür yatırımların artarak devam edeceğini söyledi.
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki, Kültür Merkezi, Sanat Galerisi, Semt Konakları, Çok Amaçlı Sosyal Tesisler, Okuma Merkezleri, Şehir Tiyatroları, Türk Halk Müziği, Sanat Müziği, Tasavvuf Musikisi koroları gibi kazanımların son yıllarda elde edildiğini kaydeden Başkan Çakır; “Teknik ve fiziki belediyecilik hizmetleri yaşamı kolaylaştırırken, sosyal ve kültürel hizmetler ise yaşamı güzelleştirmektedir. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal ve kültürel belediyecilikte son yıllarda önemli mesafeler katettik. Şu anda bu konuda Türkiye’nin önde gelen Belediyeleri arasında yer alıyoruz. Sosyal Belediyecilik hizmetlerimizin en güzel örneklerinden bir tanesi de Kadın Yaşam ve Spor Merkezi’mizdir. İlk defa bayanlara yönelik açılan bu merkezimizde bayanlarımız hem günübirlik aktivitelerini gerçekleştirirken, hem de spor ve kurslarla geleceğe güvenle bakıyorlar. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Malatya’da insanlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek yatırımlarımızı bir bir hizmete koyacağız. Yıl sonuna kadar açmayı planladığımız Sanat Sokağı, Yaşam ve Spor Merkezi, İpek Caddesinde yapılan Külliye, Nikah Sarayı gibi yatırımlarımız, Malatya’mızı bu konuda bölgesinde ön plana çıkaracaktır” şeklinde konuştu.


 

Kadın Kültür ve Spor Merkezi 18 ayda 48 kurs Düzenledi Sosyal Tesisler Okuma Merkezleri Şehir Tiyatroları Türk Halk Müziği Sanat Müziği Tasavvuf Musikisi koroları Kadın Yaşam ve Spor Merkezi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”