Başlığım

İnönü Üniversitesi İslâm Aile Hukuku Seminerine Ev Sahipliği Yapıyor

Türkiye genelindeki İlahiyat ve İslâmi İlimler Fakültelerinde görev yapan öğretim elemanlarının katıldıkları "İslam Aile Hukuku Seminerleri"nin dördüncüsü, 24-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında İnönü Üniversitesinin ev sahipliğinde İlahiyat Fakültesinde düzenleniyor.

İnönü Üniversitesi İslâm Aile Hukuku Seminerine Ev Sahipliği Yapıyor
İnönü Üniversitesi İslâm Aile Hukuku Seminerine Ev Sahipliği Yapıyor admins
Bu içerik 2335 kez okundu.

Türkiye genelindeki İlahiyat ve İslâmi İlimler Fakültelerinde görev yapan öğretim elemanlarının katıldıkları "İslam Aile Hukuku Seminerleri"nin dördüncüsü, 24-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında İnönü Üniversitesinin ev sahipliğinde İlahiyat Fakültesinde düzenleniyor. Önceki yıllarda üç farklı üniversitede gerçekleşen çalışmaya bu yıl da İnönü Üniversitesi ev sahipliği yapıyor. Seminerin açılışının 24 Ağustos 2015 Pazartesi günü saat 10:00'da İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda yapılacağı açıklandı. Seminere Türkiye'nin farklı üniversitelerinde görev yapan toplam 65 akademisyenin katılacağı ve çalışmanın beş gün süreceği kaydedildi. Seminer çalışmasında, "mazisi olmayanın âtisi olmaz" ilkesinden hareketle "İslâm Aile Hukuku" ile ilgili fıkhi mirasın ve birikimin güncellenerek günümüze aktarılması hedefleniyor.
Üst başlığı "İslâm Aile Hukukuyla İlgili Klasik Metinlerin Tahlili" olan bu yılki seminer çalışmasında derslerin Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslâm Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Çeker tarafından verileceği açıklandı. İnönü Üniversitesinin ev sahipliğinde İlahiyat Fakültesinde yapılan seminer çalışmasına İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şubesinin de katkı sağladığı öğrenildi.

İnönü Üniversitesi İslâm Aile Hukuku Seminerine Ev Sahipliği Yapıyor İslam Aile Hukuku Seminerleri Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlim Yayma Cemiyeti Orhan Çeker
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”