Başlığım

Malatya Genelinde İlaçlama Çalışmaları

Malatya Büyükşehir Belediyesi, il sınırları içerisinde önceden belirlenmiş program dâhilinde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya Genelinde İlaçlama Çalışmaları
Malatya Genelinde İlaçlama Çalışmaları adminf
Bu içerik 1090 kez okundu.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı; 92 personel, 23 araç, 23 Araç üstü ULV cihazı, 10 Araç üstü pulverizatör, 9 Motorlu sırt atomizeri, 70 Sırt pülverizatörü ile ilaçlama çalışmalarına şehir merkezi ve ilçelerde devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında özellikle fosseptikler, dereler, hayvan barınakları, çöp konteynerleri, havuzlar, sulama kanalları ve mazgallar ilaçlanıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından ilaçlama çalışmalarının yanında kimyasal madde ihtiva etmeyen 2 bin adet biyolojik karasinek tuzağı da alınarak sahada kullanılmaya başlandı.
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, haşere ile mücadele çalışmalarının önceden belirlenmiş bir program dâhilinde il genelinde yoğun bir şekilde sürdürüldüğü belirtilerek, vatandaşların da alacakları küçük tedbirlerle haşere üremisinin önüne geçebilecekleri ifade edildi.
Vatandaşlar bahçe ve balkonlardaki su kapları, saksı altlıkları ve bidonlarda uzun süreli su bırakmamalı; gıda maddelerini açıkta bırakmamalı, çöpleri zamanında dışarı çıkarmalı, hayvansal atıklar 10 günden fazla bekletilmemeli. Sivrisinek üreme kaynaklarının %50’sinin insan eli ile oluşturulduğu düşünülürse alınacak bu küçük önlemlerle daha sağlıklı bir çevrede yaşama imkanına kavuşulacağı gibi ilaçlama maliyetleri düşürülerek ekonomiye de katkı sağlanmış olacaktır.

 

Malatya Genelinde İlaçlama Çalışmaları Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı fosseptikler dereler hayvan barınakları çöp konteynerleri havuzlar sulama kanalları mazgallar
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Malatyalı Minik Boksörler Ringe çıkıyor
Malatyalı Minik Boksörler Ringe çıkıyor