Başlığım

Gürkan, Yarımcahan’da Yapılan Çalışmaları İnceledi

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediyesi tarafından Yarımcahan Mahallesi’nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Gürkan, Battalgazi ilçesinin ilçe genelinde yapılan çalışmalarla mazisine istikbale hazırlanacağını söyledi.

Gürkan, Yarımcahan’da Yapılan Çalışmaları İnceledi
Gürkan, Yarımcahan’da Yapılan Çalışmaları İnceledi adminf
Bu içerik 930 kez okundu.

Battalgazi Belediyesi, Yarımcahan Mahallesi’nde Çocuk Parkı, kilittaş, cami çevre düzenleme çalışması ve yeşil alan çalışması yaptı. Mahalle sakinlerinin memnun kaldığı çalışmaları yerinde inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, geri kalan eksiklerin giderilmesi için ise, belediye birim yetkililerine talimat verdi. Yapılan hizmetler nedeniyle mahalle halkı adına Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Yarımcahan Mahalle Muhtarı Hasan Erdilli, Battalgazi Belediyesi’nin çalışmalarından son derece memnun olduklarını belirterek, “Malatya Büyükşehir olduktan sonra Yarımcahan mahalle oldu. İlk etapta tedirginliğimiz vardı ancak tedirginliğimiz bir ay bile sürmedi. Mahallemiz güzelleşti. Yeşil alan, çocuk parkı, kilit taşı, parke ve camimiz için yapılan çalışmalar bizleri oldukça sevindirdi. Belediyemiz ile gurur duyuyoruz. Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, Battalgazi ilçesinin her mahallesine en güzel hizmetleri yapabilmenin gayreti içerisinde olduklarını belirterek, “Malatya’mız yasayla büyükşehir oldu. İlçemiz metropol ilçe konumunda. Köylerimizde mahalle oldu. Bu mahallelerimizden biride Yarımcahan mahallesi. Bunun gibi 42 mahallemiz var. Bunlar köy statüsünden çıkarak mahalle statüsüne kavuştu. Tüm bu köyden çıkarak mahalleye dönüşenlerin hepsi şehir merkezindeki bir mahallenin konumu ne ise bu mahallelerimizin statüsü de odur. Şehir merkezinde parklarımız varsa, oyun alanlarımız varsa, çevre düzenlemelerimiz varsa, yeşil alanlarımız oluşmuşsa, temizlik, düzen, intizam gösteriliyorsa, aynı hassasiyet 102 mahallemizin hepsinde de aynı adil ve adaletli bir şekilde devam edecek. Burada Park Bahçelerdeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeşil alan ve çevre düzenlemeleri ile birlikte, oyun alanları, yol düzenlemeleri ve mahalle camimiz için yapılanlar ile birlikte buraya yakışan bir cami olmuş. İmamımızda orayı gayet temiz ve tertipli tutuyor. Muhtarımız ve köy halkının bütünleşmesi ve köyün ileri hedefe odaklanması noktasında gayretleri takdire şayandır. Neticede daha önce köy statüsünde olan ancak mahalle statüsüne gelen 42 mahallemizin hepside çevre, yol, oyun alanı düzenlemeleri ile çalışmalarımız devam edecek. Diğer eski merkez mahallelerimiz ne ise, daha sonra mahalle olanlarda aynıdır. Dolayısıyla bir bütün olarak Battalgazi, mazisine layık istikbale hazırlanacaktır” diye konuştu.

 

Gürkan Yarımcahan’da Yapılan Çalışmaları İnceledi Selahattin Gürkan Hasan Erdilli Yarımcahan Mahallesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi