Başlığım

Abdulgaffar Mahallesinde İki Park Hizmete Açıldı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Abdulgaffar Mahallesi Yaşam Parkı ile Kemal Akdağ Parkı vatandaşların hizmetine sunuldu. Başkan Polat, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Güner ile parklarda yapılan çalışmaları inceledi.

Abdulgaffar Mahallesinde İki Park Hizmete Açıldı
Abdulgaffar Mahallesinde İki Park Hizmete Açıldı adminf
Bu içerik 1111 kez okundu.

Abdulgaffar Yaşam Parkındaki çocuk oyun grupları, yeşil alanlar ve oturma gruplarını yakından inceleyen Başkan Polat, daha sonra etrafı tartan pist ile çevrilen Kemal Akdağ parkındaki devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Renkli görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken tartan pistin hem yapım aşaması, hem de kullanılan malzemeler hakkında Başkan Polat’a detaylı bilgiler verildi.
Yeşil alanlar ve oyun parklarının sayısını çoğaltmayı amaçladıklarını ifade eden Başkan Polat, “Kuyuönü bölgemizde yer alan Abdulgaffar Yaşam Parkımız son yapılan eklemelerle birlikte çok modern bir görüntüye kavuşturuldu. Park içerisindeki geri dönüşüm evi, gölgelikler, yeşil alanlar, oturma grupları, çocuk oyun aletlerine bir bütün olarak baktığımız zaman çok güzel bir park haline geldi” dedi.
POLAT, “İLK KEZ BİR PARKIN ETRAFINI ASFALT SERİMİ ŞEKLİNDE TARTAN PİSTLE ÇEVİRİYORUZ”
Yeni yaşam alanları oluşturma çalışmaları kapsamında büyük bir kısmı tamamlanarak hizmet vermeye başlayan Kemal Akdağ Parkının çevresini tartan pist ile kaplayacaklarını dile getiren Başkan Polat, “Yapımı devam eden ya da hizmet vermeye başlayan tüm parklarımızdan vatandaşlarımızın üst düzeyde faydalanması için gereken eklemeler yapılıyor. Kemal Akdağ parkından yararlanan çocuklarımız, gençlerimiz ve bayanlarımızın hem güvenliği hem de parkın genel görüntüsüne renklilik getirmek adına tartan pist uygulaması yapıyoruz. Daha önce kauçuk zeminle bu uygulama yapılıyordu. İlk olarak bir parkın etrafını asfalt serimi şeklinde tartan pistle yaptık. İçeriği kauçuk olduğu için yumuşak bir zemine sahip olan tartan pist renkli görüntüsü ile buraya farklı bir hava getirdi. Mahalle halkımıza hayırlı olsun, emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Polat, tartan pistin içeriğinde olan malzemelerin hazırlanması ve serimi hakkında yetkililerden detaylı bilgiler aldı.
 

Abdulgaffar Mahallesinde İki Park Hizmete Açıldı Yeşilyurt Belediyesi Hacı Uğur Polat Abdulgaffar Mahallesi Yaşam Parkı Kemal Akdağ Parkı Kuyuönü
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi