Başlığım

Büyükşehir Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Sona Erdi

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısının II. Oturumu, 17 Ağustos Pazartesi günü Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs Başkanlığında yapıldı.

Büyükşehir Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Sona Erdi
Büyükşehir Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Sona Erdi adminf
Bu içerik 890 kez okundu.

Saat 14.00’de Büyükşehir Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, gündem maddeleri içerisinde yer alan bazı konular görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.  

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Çavuşoğlu Mahallesi İçmesuyu Rehabilitasyon Projesi için İLBANK A.Ş. ile yapılacak olan protokole garantör olarak imza atma yetkisinin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a verilmesi ile ilgili teklif görüşülerek kabul edildi.

Malatya Valiliği tarafından yapılan, daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Kongre ve Kültür Mrkezi yanındaki kerpiç evlerin; yapım, bakım, onarım ve işletim işlerinin yürütülmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yetki verilmesi ile ilgili madde görüşülerek kabul edildi.

Malatya merkez eski SOS binasında bulunan ve Büyükşehir Belediyesine ait olan bağımsız bölümlerin MASKİ Genel Müdürlüğüne tahsisi hakkında Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının teklifi görüşülerek kabul edildi.

Malatya’nın büyükşehir statüsünü alması ile birlikte mahalleye dönüşen belde belediyeleri ile tüzel kişilikleri sona eren ilçelerde yapılacak olan bakım ve onarım işlemleri için belediye adına yapılacak sözleşmeyi ve gerekli görülen diğer işlemler için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesine ilişkin teklif de görüşülerek karara bağlandı.

İLBANK  tarafından yönetilecek “Yerel Yönetimler Altyapı Geliştirme Projesi” kapsamında kredi talebine yönelik yapılacak olan sözleşmeyi imzalamak için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yetki verilmesi ile ilgili MASKİ Genel Müdürlüğü’nün teklifi görüşülerek kabul edilirken; Yeşilyurt ve Battalgazi ilçe sınırları dahilinde toplu taşıma hat güzergahlarının tahsisi ve kiralama işlemleri için Büyükşehir Belediye Bakanına yetki verilmesi ile ilgili gündem maddesi de oylanarak kabul edildi.

Eylül Ayı Meclisi

Malatya Büyükşehir Meclisi, Eylül Ayı toplantısının 9 Eylül Çarşamba günü saat 14.00’de yapılmasını da karara bağladı.

 

Büyükşehir Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Sona Erdi MASKİ Emlak İstimlak Dairesi İLBANK Çavuşoğlu Mahallesi İçmesuyu Rehabilitasyon Projesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”