Başlığım

Büyükşehir Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne Geçiyor

Baş döndürücü bir hızla gelişen teknoloji ile birlikte zaman çok daha değerli bir hale gelirken Daha önceden hayata geçirilen Malatya Kent Bilgi Sistemi (MAKBİS), fiber alt yapı çalışmalarından sonra Büyükşehir Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemine (EBYS) geçiyor.

Büyükşehir Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne Geçiyor
Büyükşehir Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne Geçiyor adminf
Bu içerik 1391 kez okundu.

Resmi yazışmaların ve evrakların bilgisayar ortamı üzerinden hazırlanıp, birimler arasında elektronik ortamda iletildiği Elektronik Belge Yönetim Sistemi ile ilgili kurum içi eğitim çalışmaları sürdürülmekte olup, herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde Eylül ayı içerisinde sisteme geçilmesi planlanıyor.
Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yönetilen EBYS sürecinde vatandaşlardan gelen yazılı dilekçe ve talepler de dâhil olmak üzere, kurum içi ve kurumlararası yazışmaların elektronik ortamda yürütülmesi ve takip edilmesi; hem iş süreçlerinde hem de kırtasiye malzemelerinin kullanımında kaynak tasarrufu sağlayacak.
Eğitim Çalışmaları devam eden EBYS’nin tam anlamıyla hizmete girmesiyle birlikte, Büyükşehir Belediyesinin daha kolay ulaşılabilir bir evrak arşivi de oluşturulmuş olacak. 

Büyükşehir Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne Geçiyor MAKBİS EBYS Elektronik Belge Yönetim Sistemi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”