Başlığım

Abddurrahman Gazi Sokağında Düzenleme Çalışmalar Sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Fahri Kayahan’da sürdürülen yol ve kaldırım çalışmaları devam ediyor

Abddurrahman Gazi Sokağında Düzenleme Çalışmalar Sürüyor
Abddurrahman Gazi Sokağında Düzenleme Çalışmalar Sürüyor adminf
Bu içerik 1053 kez okundu.

Malatya’nın daha güzel bir görünüme kavuşması, yaşam standartlarının yükseltilmesi amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar 200’ün üzerinde cadde ve sokak düzenleme çalışmasını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, önceden belirlenen program doğrultusunda cadde ve sokak yenileme çalışmalarına devam ediyor.
Fahri Kayahan Bölgesinde başlatılan cadde ve sokak yenileme çalışmaları kapsamında ilk olarak Nikah Sarayı önünden geçmekte olan Abdurrahman Gazi Sokağında düzenleme çalışmalarına başlandı. Sokakta alt yapı ve drenaj çalışmalarının tamamlanmasından sonra Kamelya Park Evleri önünde başlatılan üst yapı çalışmaları sürüyor.
30 metre genişliğinde yaklaşık 1000 metre uzunluğundaki sokakta toprak tesviye ve dolgu çalışmaları, asfalt kotuna göre yapılıyor. Çalışmalar kapsamında yolun her iki yanında yaklaşık 3.5 metre kaldırım, 2 metre bisiklet yolu, 1 metre fidan ve aydınlatma direkleri için ayrı bir aks, 2 metre genişliğinde de cep otopark yeri bırakılıyor. Ayrıca, 13 metre genişliğinde de 2 gidiş, 2 geliş olmak üzere toplam 4 şeritli araç yolu yapılıyor.
Kaldırımlara kumlamalı bordür döşenirken, engelli vatandaşları için ise kaldırım boyunca kompozit ama taşı kullanılıyor. Site girişleri ve yol geçişleri ile cep otoparklara ise kilit taşı yapılıyor. Çalışmaların tamamlanmasından sonra da yol finişer ile sıcak asfalt ile kaplanacak.
Fahri Kayahan Bölgesinde sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bölgede alt yapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra belli bir plan ve program doğrultusunda üst yapı çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Çakır: Bölge çok daha nezih bir görünüme kavuşacak
Başkan Çakır, “Fahri Kayahan Bölgesinde hizmete açtığımız cadde ve sokaklarda alt yapı çalışmalarından sonra üst yapı çalışmalarına Nikah Sarayı önünden geçmekte olan Abdurrahman Gazi Sokağından başladık. Düzenleme çalışmalarına Kamelya, Hayal, Mıhlıdut ve İpek Böceği sokakları ile devam edeceğiz.
Cadde ve sokak düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bu bölgemiz çok daha nezih bir görünüme kavuşacak, buradaki sorunlar büyük ölçüde çözüme kavuşmuş olacaktır. Sürdürülen çalışmalardan dolayı hemşerilerimin göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı ayrıca kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.  
 

Abddurrahman Gazi Sokağında Düzenleme Çalışmalar Sürüyor Kamelya Hayal Mıhlıdut İpek Böceği Fahri Kayahan Nikah Sarayı Kamelya Park Evleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi