Başlığım

Malatya Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübü’nden Altın Galibiyet

Malatya Kent Konseyi Engeliler Spor Kulübü, bedensel engelliler tekerlekli sandalye basketbol dalında göstermiş oldukları başarıyı atletizm dalında da sergiledi.

Malatya Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübü’nden Altın Galibiyet
Malatya Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübü’nden Altın Galibiyet adminf
Bu içerik 1218 kez okundu.

Eskişehir’de düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Kupası müsabakalarına beş sporcu ile katılan Malatya Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübü 6 altın, 6 gümüş ve 3 bronz madalya ile Malatya’ya döndü.
Türkiye’nin çeşitli kentlerinden 28 engelli sporcunun katıldığı müsabakada sporcularımız disk, cirit ve gülle dallarında yarıştılar. Yarışmada;  Fatih Batı cirit ve güllede altın madalya, diskte gümüş madalya, Muhammed Safa Bakan disk, cirit ve gülle de altın madalya, Abdurrahman Polat cirit ve güllede gümüş madalya, diskte altın madalya, Mehmet Kınık cirit-gülle-diskte gümüş madalya, Fırat Taşçı disk-gülle-ciritte bronz madalya aldı.
Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Vahap Canpolat, oynanan müsabakalarda alınan sonuçların memnun edici olduğunu ifade ederek,   engellilerin sportif faaliyetler ile hayata daha sıkı tutunduklarını, spora yatkın bütün engelli vatandaşları Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübüne beklediklerini vurguladı.
Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübü olarak çalışmalarına aynı heyecanla devam edeceklerini söyleyen Canpolat, “Takımımı ve oyuncularımı canı gönülden kutluyorum, başarımızın devamını diliyorum” dedi.
 

Malatya Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübü’nden Altın Galibiyet Abdurrahman Polat cirit gümüş madalya diskte altın madalya Mehmet Kınık cirit gülle disk gümüş madalya Fırat Taşçı cirit Vahap Canpolat
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
 Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi