Başlığım

Malatya’ya Yeni Bir Bulvar Yapılıyor

Malatya’nın en çok gelişen bölgelerin başında gelen Karakavak-Tecde bölgesinde sağlıklı ve modern gelişmenin önünü açmak için birçok çalışma gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

Malatya’ya Yeni Bir Bulvar Yapılıyor
Malatya’ya Yeni Bir Bulvar Yapılıyor adminf
Bu içerik 927 kez okundu.

Bir altmerkez olma yolunda hızla ilerleyen bölgede, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan 3 bin 300 metre uzunluğunda 50 metre genişliğindeki bulvarın 1.5 kilometrelik bölümünde asfaltlama çalışmaları yapılıyor.

2011 yılında yapımına başlanılan yolun 1.5 kilometrelik bölümünde tüm çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, yolu sıcak asfaltla kaplıyor.

Yolun Karakavak bölgesi sınırları içinde kalan yaklaşık 2 kilometrelik bölümünde ise şuyulandırma çalışmaları devam ediyor.

35 metre genişliğinde bağlantı yolu açıldı

Karakavak- Tecde bölgesinde daha düzenli yerleşim alanları açarak, cazibe merkezi haline getirmek için 50 metre genişliğindeki bulvara çeşitli bağlantı yolları da açan Büyükşehir Belediyesi, Tecde Figen Sokakta 500 metre uzunluğunda 35 metre genişliğinde yeni bir bağlantı yolu daha açtı.

Malatya’nın en düz yolu olacak

Açılan bulvarın 1.5 kilometrelik bölümünün tamamlandığını belirten Muhtar Yiğit, “Bu yolumuzun toplam uzunluğu yaklaşık 3.5 kilometre civarında. Büyükşehir Belediyemiz kot farkından dolayı burada 2 yıla yakın dolgu çalışması yaptı. Gerekli altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra yolumuz şuan asfaltlanıyor. Bu yol üzerinde bulunan Figen Sokağa bağlantı için 500 metre uzunluğunda 35 metre genişliğindeki yolumuzun da altyapı çalışmaları tamamlandı. Birçok bağlantı yolumuz ise hazır hale getirildi. Yolumuzun 2 kilometrelik Karakavak bölümde ise şuyu çalışması yapılıyor. Açıldığı takdirde Tecde den bakıldığı zaman Malatya’nın en düz yolu olacak. Burada yoğun bir çalışma sergileyen Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Malatya’ya Yeni Bir Bulvar Yapılıyor Malatya Büyükşehir Belediyesi yeni yol açma genişletme ve asfaltlama Tecde Mahallesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”