Başlığım

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Bünyesinde Eğitim Birimi Kuruldu

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Eğitim Birimi, başta itfaiye personeli olmak üzere; merkez, ilçe ve kırsalda muhtar, imam ve vatandaşlara ‘Yangın Güvenliği ve Önleme Eğitimi’ çalışmaları veriyor.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Bünyesinde Eğitim Birimi Kuruldu
İtfaiye Dairesi Başkanlığı Bünyesinde Eğitim Birimi Kuruldu adminf
Bu içerik 1144 kez okundu.

İlk Kale ilçesinde başladı
Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Yangın Güvenliği ve Önleme Eğitim çalışmaları için İlçe Kaymakamlıklarıyla ortak hareket ediyor.
Eğitim çalışmalarına ilk olarak Kale ilçesinde başlayan Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Kaymakamlık ortak işbirliğiyle muhtarlar ile imamlara yönelik Yangın Güvenliği ve Önleme Eğitimi verildi.
Eğitim kapsamında; temel yangın bilgi, ikametgah yangınları, örtü yangınları, bahçe ve orman yangınlarına müdahale teknikleri, itfaiye ile ortak çalışma teknikleri, doğru ihbar verme konu başlıkları anlatılıyor.
Hedef; yangınları en aza indirmek
Eğitim çalışmalarıyla vatandaşların tümüne ulaşılması hedeflenen eğitim çalışmaları sayesinde yangınların en aza indirilmesi hedeflenirken, eğitimler; İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar’ın yanı sıra Şube Müdürü, Eğitim Amiri ve Dalış Tim Amiri tarafından veriliyor.
İlçelerdeki İtfaiye personeline eğitim
Büyükşehir Belediyesi, itfaiye personeline de hizmet içi eğitimleri veriyor.  İlçe ve kırsalda oluşturulan itfaiye birimlerinde görevlendirilen personeller sıkı bir eğitimden geçiriliyor. Pratik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitimin de verildiği itfaiye personeli, tam yeterlilik kazandıktan sonra görev yerlerine gönderiliyorlar.

 

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Bünyesinde Eğitim Birimi Kuruldu muhtar imam Yangın Güvenliği ve Önleme Eğitimi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi