Başlığım

Gürkan: Şire Pazarı İçin Yeni Yer Arıyoruz

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan , Battalgazi İlçe Emniyet Müdürü Murat Gülmüş ve Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey Şire Pazarı’nda esnafını ziyaret etti

Gürkan: Şire Pazarı İçin Yeni Yer Arıyoruz
Gürkan: Şire Pazarı İçin Yeni Yer Arıyoruz adminf
Bu içerik 1785 kez okundu.

Malatya Şire Pazarı esnafıyla  birlikte şire pazarını gezerek esnafların güvenlik, hijyen, altyapı ve sağlık sorunlarını dinleyen ,Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Battalgazi ilçe Emniyet Müdürü Murat Gülmüş  sorunları çözmek adına belediye olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.
Ticaret Odası Başkanı Gürsel Özbey, “Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a, sorunlarımızı ne zaman belirtsek anında müdahele etmekte ve sorunlara çözüm bulma adına ellerinden geleni yapmaktadır. Şire pazarının altyapı ve güvenlik sorunlarının  olduğunu  ve bugünde İlçe Emniyet Müdürümüzle birlikte gelerek sorunumuza çözüm bulma yolunda bizleri ziyaret etmelerinden ötürü esnaf ve borsa olarak teşekkür ediyorum “dedi.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise şirepazarı’nda yaptığı açıklamada: “Biz Belediye Başkanı  olmadan öncede, sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri ve odalarla birlikte şehri  değerleriyle yönetme olgusu içine dayanan bir yönetim anlayışı içerisinde hareket ettik, etmeyede devam edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde eski şire pazarını gezdik. Bugünde içinde bulunduğumuz şire pazarını  ve esnaflarımızın sorunlarını dinlemek adına burdayız.Borsa başkanımızın da belirttiği bazı sorun ve sıkıntıları gördük. Gerekli notlar alındı. İmardan sorumlu Başkan Yardımcımızda şu anda burda. Battalgazi tarafından 100 dönümlük bir alan bulabilirsek şire pazarı esnafıylada ortak bir istişare neticesinde Buğday Pazarı ve Şire Pazarını  Malatya'ya yakışır sosyal donatı alanlarıyla birlikte esnafımıza uygun mekanları oluşturmak kaydıyla, Büyükşehir ilede ortak çalışma sonrası oraya taşıyabiliriz. Buradaki sıkıntıları sorunları Büyükşehir Belediyesi'yle istişare ederek yer bulunduktan sonra taşıma noktasındaki aşamaya geleceğiz. Neticede bu yıl esnafımızın ve çiftçimizin yüzü güldü. Kaysımızın belli bir fiat endeksi  aralığına girdiğini gördük.Hep birlikte el ele vererek daha güzel bir pazarda buluşmak ümidiyle. Esnafımızın göstermiş olduğu ilgiden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum “şeklinde konuştu.
 

Gürkan Şire Pazarı İçin Yeni Yer Arıyoruz Murat Gülmüş Gürsel Özbey Selahattin Gürkan Emniyet Müdürü
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”